Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Coliziune între două autoturisme în Jucu - Cluj. Dn impact, una dintre mașini a ajuns în șanț

Publicat

cc 2

Trei persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs, duminică seară, în localitatea Jucu dn județul Cluj. Două autoturisme au intrat în coliziune.

Potrivit ISU Cluj, accidentul s-a produs în jurul orei 20.00, la intrarea în localitatea Jucu, evenimentul fiind anunțat prin apel la numărul unic 112.

acc 1

UPDATE: Precizările IPJ Cluj:

Accidentul s-a produs pe DN 1C, în localitatea Jucu.

În urma primelor verificări efectuate de polițiști s-a constatat că un autoturism condus de un tânăr de 22 de ani, din Baia-Mare, care circula pe direcția Cluj-Napoca înspre Jucu, a intrat în coliziune cu un autoturism care îl preceda, condus de un bărbat în vârstă de 43 de ani, din municipiul Cluj-Napoca.

acc 3

Ulterior, autoturismul bărbatului a fost proiectat într-un alt autoturism, care circula în față, în aceeași direcție.

A rezultat rănirea unui minor de 15 ani, pasager în autoutilitară și a celor doi conducători auto.

Rezultatele cu aparatul etilotest au reieșit negative.

Potrivit ISU Cluj, la sosirea echipajelor de salvare la fața locului, cele trei persoane din cele două autoturisme erau ieșite din acestea.

accident jucu3

Toate cele trei victime - cei doi șoferi și un minor de 15 ani, au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Au intervenit la locul accidentului pompierii militari din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca cu o autospecială și un echipaj de stingere cu apă și spumă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Personalul didactic auxiliar va putea fi detașat, precum profesorii. Ce categorii sunt vizate de modificările la Legea Educației

Publicat

personalul didactic auxiliar va putea fi detașat, precum profesorii. ce

Personalul didactic auxiliar va putea fi detașat, la fel ca profesorii, conform Legii 6/2026, publicată în Monitorul Oficial vineri, 9 ianuarie.

Bibliotecarele, informaticienii, secretarele și contabilele din școli vor putea fi astfel mutate ”în interesul învățământului”, scriu jurnaliștii de la Edupedu, care au analizat noile prevederi ale legii.

”În practică, legea noua permite ca bibliotecari, informaticieni, secretare, contabili, consilieri juridici, administratori de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Impozitul pe proprietate 2026. Guvernul clarifică unde ajung banii și de ce românii vor plăti mai mult în taxe

Publicat

bani large.jpg






Guvernul României a transmis duminică un set de precizări oficiale privind majorarea impozitelor și taxelor pe proprietate aplicabile în anul 2026. Executivul dezminte ferm ideea că sumele suplimentare colectate vor ajunge la bugetul de stat și subliniază că toți banii din impozitele locale rămân exclusiv la bugetele locale.

Clarificările vin după ce mai mulți lideri politici, printre care și primarul...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Accident rutier pe DN 67C Transalpina, în zona barajului Petrești. Pompierii din Sebeș intervin la fața locului

Publicat

foto: accident rutier pe dn 67c transalpina, în zona barajului

Accident rutier pe DN 67C Transalpina, în zona barajului Petrești. Detașamentul de pompieri Sebeș intervine pentru asigurarea măsurilor specifice. 

Potrivit informațiilor transmise de ISU Alba, în accident au fost implicate două autoturisme. Din fericire, nu au fost persoane încarcerate.

La fața locului au fost alocate o autospecială de stingere cu apă și spumă, precum și o ambulanță a Serviciului de Ambulanță Județean.

Echipajele intervin pentru asigurarea zonei și...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cursa pentru reprezentanții Senatului UBB. Cine sunt studenții care candidează și ce își propun

Publicat

ubb3 e1639656908346.jpg






Alegerile pentru reprezentanții studenților în Senatul Universitatea Babeș-Bolyai intră în linie dreaptă, după finalizarea procesului de validare a candidaturilor și soluționarea contestațiilor. Pentru cele cinci poziții vacante au fost depuse opt dosare de candidatură, dintre care șapte au fost validate, iar una invalidată, conform anunțului oficial al Biroului Electoral Central Studențesc (BECS).

Senatul

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe