EVENIMENT
FOTO: Coliziune între două autoturisme, în județul Suceava. Trei persoane, transportate la spital
Un accident rutier a avut loc, marți după-amiază, într-o localitate din județul Suceava. Din primele date, trei persoane au fost transportate la spital după ce două mașini s-au ciocnit.
Potrivit ISU Suceava, accidentul rutier s-a produs la ieșire din Suceava spre Pătrăuți.
În eveniment au fost implicate două autoturisme.

În urma impactului dintre cele două mașini, au rezultat trei persoane rănite, care au fost evaluate la fața locului de echipajele medicale

La fața locului a fost trimisă încă o ambulanță de la SAJ.
Toate cele trei persoane au fost transportate la spital pentru investigații suplimentare.

Conform sursei citate, la fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentului de Pompieri Suceava cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2 cu sprijinul unui echipaj SAJ.
EVENIMENT
Atac violent al unui câine în Beliș. O femeie a ajuns la spital după ce a fost mușcată grav. Primar: „Se fac verificări”
Un incident grav a avut loc în urmă cu câteva zile în comună Beliș, județul Cluj, unde o femeie a fost atacată violent de un câine, în zona centrală a comunei, în apropierea Pensiunii Ana și Irinna. Potrivit martorilor, atacul a fost extrem de agresiv, fiind necesară intervenția mai multor persoane pentru a o salva pe victimă.
Femeia a suferit răni serioase și a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Un...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Ger năprasnic în România: -19 grade, în estul Transilvaniei. Avertizare Cod Galben în Alba și alte județe, până joi dimineața
ANM a actualizat miercuri dimineața prognoza meteo pentru următoarele zile. Astfel, până vineri dimineața se anunță o vreme deosebit de rece, cu ger noaptea și dimineața, precipitații mixte și polei, dar și intensificări ale vântului.
Alba și alte județe din țară sunt sub avertizare Cod Galben de ger până joi dimineața.
Potrivit ANM, pe parcursul zilei de miercuri (21 ianuarie), vor mai fi temperaturi deosebit de scăzute local în nordul, centrul și sud-estul țării,...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Incendiu pe autostrada A1 Sebeș-Sibiu la Săliște. Un TIR a fost cuprins de flăcări. Trafic rutier restricționat
Un incendiu a izbucnit pe autostrada A1 Sebeș-Sibiu în zona Săliște. Un TIR a fost cuprins de flăcări. Intervin pompierii, iar traficul rutier este restricționat.
Potrivit ISU Sibiu, la sosirea pompierilor incendiul se manifesta generalizat la capul tractor, fiind extins și la remorcă.
La fața locului sunt mobilizate trei autospeciale de stingere și un echipaj SMURD.
IPJ Sibiu a anunțat că traficul rutier este restricționat pe A1 km 277+500 m în zona localității Săliște pe...
Citește mai mult pe Alba24.ro
Un incendiu a izbucnit miercuri dimineața, la Alba Iulia. Din primele informații, focul a cuprins o locuință din zona Lumea Nouă.
Potrivit ISU Alba Detașamentul de pompieri Alba Iulia intervine pentru stingerea unui incendiu în municipiul Alba Iulia. pe strada Ioan Budai Deleanu.
Din informațiile preliminare ar fi vorba despre un incendiu izbucnit la o locuință.
Pompierii intervin cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor.
Citește mai mult pe Alba24.ro
