Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Coliziune între un autoturism și un tramvai, în Craiova. Două persoane, transportate la spital

Publicat

acc craiova
sursa foto: Facebook/ INFO TRAFIC CRAIOVA ȘI DOLJ

Un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane a avut loc, miercuri dimineață în municipiul Craiova. În eveniment au fost implicate o mașină și un tramvai.

Potrivit IPJ Dolj, în dimineața zilei de 8 februarie 2023, 07.30, poliţiștii Biroului Rutier Craiova au fost sesizaţi cu privire la producerea unui eveniment rutier pe bulevardul Decebal, din municipiul Craiova.

Polițiștii deplasați la fața locului au constatat faptul că, în eveniment au fost implicate două vehicule, respectiv un autoturism ce circula pe bulevardul Decebal, condus de un bărbat, de 30 de ani, din comuna Celaru şi un tramvai, condus de un bărbat, de 53 de ani, din comuna Şimnicu de Sus, ce se deplasa pe breteaua de legătură între bulevardul Decebal şi strada Calea Bucureşti, acesta efectuând virajul la stânga.

acc craiova 1

 

În urma evenimentului rutier, doi bărbaţi, din comuna Celaru, pasageri în autoturism au necesitat îngrijiri medicale, aceştia au fost transportaţi la spital.

Conducătorul autoturismului şi vatmanul au fost testaţi cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.

sursa foto: Facebook/ INFO TRAFIC CRAIOVA ȘI DOLJ

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Teste pentru iluminatul Târgului de Crăciun. Ce spune Emil Boc

Publicat

collage 3.jpg






Primarul Emil Boc a transmis miercuri seară un mesaj în direct din Piața Unirii, unde au loc probele tehnice pentru iluminatul festiv al Târgului de Crăciun.

Edilul a prezentat în premieră imaginile cu bradul, cupola, roata panoramică și modul de amplasare al căsuțelor, înainte de deschiderea oficială programată pentru vineri, 21 noiembrie.

Emil Boc: „Nu e deschiderea oficială, sunt doar probe”

În…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O activitate zilnică de zece minute ar putea reduce riscul de demență. Ce spun experții

Publicat

muzica poate contribui la reducerea riscului de demență cu până

O anumită activitatea zilnică de zece minute ar putea ajuta la reducerea riscului de demență. Aceasta ajută la menținerea creierului „ascuțit și sănătos” până la bătrânețe.

Potrivit unui expert în îngrijirea sănătății, o anumită activitate zilnică de zece minute ar putea ajuta la reducerea riscului de demență.

El a menționat cinci activități și hobby-uri simple care ajută la menținerea minții active și care pot duce la reducerea riscului de demență….

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Se apropie o minivacanță pentru români. Câte zile libere vor mai fi în 2025, de Crăciun și Revelion

Publicat

se apropie o minivacanță pentru români. câte zile libere vor

Se apropie o minivacanță pentru români, la sfârșitul lunii noiembrie și începutul lunii decembrie. Ziua Națională a României, 1 Decembrie, va fi într-o zi de luni în 2025.

Articolul 139 din Codul Muncii stipulează că data de 1 decembrie 2025, când are loc Ziua Națională a României, este zi liberă de la Guvern, pentru angajații din România.

În această situație, având în vedere că evenimentul pică într-o zi de luni, românii vor avea parte de trei zile libere…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. Nouă mașină solară construită de studenții UTCN. Va participa la competiții în SUA și Belgia

Publicat

4 2.jpeg






Aula Centenar a Universității Tehnice din Cluj-Napoca s-a transformat miercuri seara, 19 noiembrie, într-un adevărat laborator al viitorului. În cadrul evenimentului TUCN Racing Team White Night, echipa clujeană a dezvăluit vehiculul solar cu numărul 4, cel mai performant prototip realizat vreodată în România care va concura în competițiile din SUA și Belgia.

Evenimentul i-a adus în același loc pe membrii…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe