Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Coliziune între un microbuz şi un autoturism pe DN 2 în județul Ialomița. Șapte persoane implicate

Publicat

accident
sursa foto: ISU Ialomita

Şapte persoane au fost implicate vineri seara pe raza localităţii ialomiţene Coşereni într-un accident rutier, în urma coliziunii dintre un microbuz şi un autoturism.

accident

Potrivit ISU Ialomiţa, Detaşamentul de pompieri Urziceni a intervenit la un accident rutier în localitatea Coşereni, cu şapte persoane implicate.

„S-a intervenit de urgenţă cu o maşină de stingere, o descarcerare, o ambulanţă SMURD, iar SAJ cu 5 ambulanţe. S-a acordat primul ajutor medical, după evaluare şase persoane au refuzat transportul la spital şi a şaptea, o femeie în vârstă de 29 ani, este preluată de echipajul SMURD şi transportată la spitalul din Urziceni”, a informat sursa citată.

În zona în care s- produs accidentul se circulă alternativ pe un singur sens. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Ultima ediție Fidelis din acest an începe săptămâna viitoare pe 5 decembrie. Ce dobânzi are și ce avantaje au donatorii de sânge

Publicat

imm românia: impozitul minim pe cifra de afaceri reprezintă un

Ultima ediție Fidelis din acest an începe săptămâna viitoare pe 5 decembrie, a anunțat Ministerul Finanțelor.

Cei interesați să își investească economiile vor beneficia de dobânzi de 6,55 la sută și de 7,55 la sută pentru donatorii de sânge, ambele cu scadență la doi ani, și de 7,10 la sută, cu scadență la patru ani, și de 7,50 la sută, cu scadență la șase ani.

Titlurile în euro au o dobândă care pornește de la 3,75% cu scadență la trei ani, de 4,75 la sută cu…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Congres Național AUR la Alba Iulia. George Simion, singurul candidat la președinția partidului

Publicat

congres național aur la alba iulia. george simion, singurul candidat

Congresul Naţional al AUR desfăşuroară, duminică, la Alba Iulia. George Simion este singurul candidat pentru un nou mandat la şefia formaţiunii.

Evenimentul începe la ora 16:00 la Pavilion Mercur. Presa nu va avea acces în sală, dar la ora 19:00, George Simion va face declarații.

În urma procesului intern de vot desfăşurat în perioada 24 – 27 noiembrie, Petrişor Peiu a fost ales preşedinte al Consiliului Naţional de Conducere (CNC) al AUR, prin intermediul platformei…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Arborarea Drapelului Național al României pe esplanada Catedralei Încoronării din Alba Iulia

Publicat

video: arborarea drapelului național al româniei pe esplanada catedralei Încoronării

Arborarea Drapelului Național al României a avut loc duminică pe esplanada Catedralei Încoronării din Alba Iulia. 

YouTube videoYouTube video

Momentul, organizat anual în Piața Tricolorului, a devenit deja o tradiție în programul evenimentelor dedicate Zilei Naționale – 1 Decembrie la Alba Iulia.

Este un ceremonial solemn, la care participă autorități locale și invitați prezenți în oraș cu prilejul acestei sărbători.

Înainte de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O nouă materie ar putea fi introdusă în școli: Educație emoțională și nonviolență. Ce vor învăța elevii și cine predă disciplina

Publicat

elevi scoala ghiozdane unpmash.jpg






O nouă disciplină ar putea intra oficial în școlile din România începând cu anul școlar 2026–2027. „Educație emoțională și nonviolență” este propunerea legislativă aflată în dezbatere publică la Camera Deputaților, care își propune să-i ajute pe elevi să-și gestioneze emoțiile, să prevină comportamentele agresive și să rezolve conflictele pe cale pașnică.

Potrivit Agerpres, proiectului de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe