Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Coliziune puternică între două autoturisme pe DN 26 în județul Galați. Din impact, una dintre mașini s-a răsturnat

Publicat

accident 2

Un grav accident rutier soldat cu o victimă a avut loc, sâmbătă dimineață, pe un drum din județul Galați. Două autoturisme s-au ciocnit violent.

Potrivit IPJ Galați, accidentul a avut loc sâmbătă, în jurul orei 09.00, pe DN 26, în localitatea Stoicani din județul Galați.

Din primele verificări efectuate de polițiști s-a constatat că în impact au fost  implicate două autoturisme, care circulau în aceeași direcție (Târgu Bujor-Galați).

accidentr 1

Cele două mașini erau conduse de un bărbat de 33 de ani, respectiv o femeie de 47 de ani.

În urma impactului, autoturismul condus de femeie s-a răsturnat în afara părții carosabile.

Femeia a fost rănită, fiind transportată la spital.

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Mesajul lui Boc pentru CFR: „Da, sunt suporterul lui „U”, dar…”. Dan Petrescu, „un lord” care „întotdeauna la Cluj este acasă”

Publicat

emil boc pe stadion.jpg






Primarul Emil Boc a transmis un mesaj pentru CFR Cluj şi Dan Petrescu, după înfrângerea dramatică din Conference League, 2-7 cu Hacken, în Suedia. La finalul partidei, Petrescu a anunţat că-şi dă demisia.

Şi Brazilia a păţit-o

„Da, sunt suporter al Universităţii Cluj, dar îmi pare extrem de rău de eșecul CFR-ului în Suedia. Aş vrea să transmit echipei CFR Cluj că nu e sfârșitul lumii. Şi o…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Arestat la Gherla după ce a furat o bicicletă din curtea unei case

Publicat

bicicleta scaled e1676639265271.jpg






O tânără de 27 de ani din Gherla a rămas fără bicicletă după ce, la finalul lunii iulie, aceasta i-a fost furată chiar din curtea casei, pe strada Dragoș Vodă. Incidentul a fost sesizat imediat Poliției municipiului Gherla, care a demarat o anchetă.

În urma verificărilor, oamenii legii au reușit să îl identifice pe presupusul autor: un bărbat de 30 de ani, din Cluj-Napoca. Pe numele lui a fost emis un…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

ICUTR Cluj: Candida auris și Aspergillus fumigatus nu au mai fost detectate. Noi probe prelevate înainte de reluarea activității

Publicat

icutr e1624798483713.jpg






Institutul de Transplant Renal (ICUTR) din Cluj funcționează la capacitate scăzută după ce au fost descoperite culturi de ciuperci și mucegai în aeromicroflora unor spații.

Activitatea operatorie a fost oprită complet în sălile unde au fost depistate valori neconforme de Aspergillus fumigatus și Candida auris, potrivit conducerii institutului.

ICUTR Cluj: S-a realizat curățenie terminală

Potrivit…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

”Războiul” biletelor Lobonț – Lupău. Record al Georgianei, a vândut peste 2000 de bilete în 3 ore

Publicat

georgi e1752057784833.jpg






Artistele Georgiana Lobonț și Vlăduța Lupău au dat startul, vineri, la vânzarea de bilete pentru concertele de Crăciun pe platforma entertix.ro. 

Prima care a anunțat concertul ”Știu românii să colinde”, Georgiana Lobonț, a înregistrat un record, în condițiile în care a vândut peste 2000 de bilete în primele 3 ore.

Concertul său va avea loc la BT Arena în 5 decembrie de la ora 19, prețul…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe