Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Coliziune puternică între un microbuz de transport persoane și un autoturism, într-o localitate din Teleorman. Două persoane rănite

Publicat

Un accident rutier a avut loc marți dimineața, în jurul orei 07.10, intersecția străzilor Popa Șapcă și Griviței, localitatea Turnu Măgurele, județul Teleorman. În urma impactului dintre un microbuz de transport persoane și un autoturism două persoane au ajuns la spital, o femeie și un bărbat.

În urma unui apel telefonic la numarul unic de urgență 112, salvatorii turneni au fost alertați de producerea unui accident rutier cu victime, la intersecția străzilor Popa Șapcă și Griviței.

La fața locului s-au deplasat rapid două echipaje de pompieri, cu o autospecială de stingere cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD, precum și un echipaj medical al Serviciului Județean de Ambulanță Teleorman.

În urma accidentului, produs între un autoturism și un microbuz de transport persoane, în care se aflau 4 pasageri, au rezultat 2 victime, conștiente și cooperante, neîncarcerate.

Una dintre ele, o femeie de aproximativ 30 de ani, șoferul autoturismului, ce prezenta traumatisme ușoare și escoriații la nivelul membrelor și feței, a fost preluată de echipajul medical SAJ, iar cealaltă victimă, un bărbat de cca. 50 de ani, pasager al microbuzului, cu un traumatism la nivelul membrelor inferioare, a fost preluat de echipajul SMURD Turnu Măgurele.

Ambele victime au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe din municipiul Alexandria pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Pompierii militari au continuat misiunea pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor și sablarea carosabilului.

Cazul a rămas în atenția autorităților competente pentru cercetări.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Judecătoarea Raluca Moroșanu, dezvăluiri într-un interviu Recorder despre situația din instanțe și sistemul judiciar

Publicat

video: judecătoarea raluca moroșanu, dezvăluiri într un interviu recorder despre situația

Recorder a publicat duminică seara un interviu cu judecătoarea Raluca Moroșanu, cea care a susținut dezvăluirile privind sistemul de justiție ale colegului ei, Laurențiu Beșu, din documentarul ”Justiție capturată”.

Raluca Moroșanu este judecător la Curtea de Apel București, cu experiență de 26 de ani în magistratură, din care 19 la Secția Penală I de la instanța din Capitală.

”Am fost de acord cu acest interviu, odată pentru că consider că este de datoria mea să…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Armă de vânătoare transportată ilegal, descoperită de polițiștii din Huedin. Un bărbat s-a ales cu amendă

Publicat

foto 1 3.jpeg






În seara zilei de 13 decembrie, polițiștii Secției 8 Poliție Rurală Huedin au descoperit o armă de vânătoare transportată ilegal într-un autoturism, în urma unui control de rutină efectuat pe DJ108 C.

Autoturismul, condus de un bărbat de 66 de ani, din Huedin, a fost oprit în trafic în jurul orei 22:00. În urma verificărilor efectuate, oamenii legii au identificat în interiorul vehiculului o armă de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cât vor costa analizele la Spitalul Județean de Urgență din Alba Iulia, în 2026. TARIFE pentru proceduri și servicii medicale

Publicat

cât vor costa analizele la spitalul județean de urgență din

Consiliul Județean Alba aprobă, în ședința din decembrie, tarifele pentru analize, proceduri și servicii medicale la Spitalul Judeţean de Urgenţă Alba Iulia, ce vor fi aplicate în anul 2026.

Este vorba despre analize și servicii la cerere. Rămân în continuare condițiile de gratuitate pentru cele din sistemul de asigurări de sănătate de stat.

Unitatea medicală a solicitat CJ introducerea, eliminarea, majorarea şi diminuarea unor tarife pentru servicii medicale, la cerere,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO FOTO. A cincea seară de proteste la Cluj: Lia, Lia, Lia, te sună pușcăria. 1.000 de manifestanți au pornit în marș

Publicat

protest mars 2.jpeg






1.000 de oameni s-au adunat duminică, 14 decembrie, în fața Curții de Apel Cluj, pentru a protesta împotriva abuzurilor din sistemul judiciar și pentru a cere reformarea Legilor Justiției.

Manifestanții au sosit începând cu ora 18:30.

Protestele au fost declanșate marți seara, după difuzarea documentarului „Justiție capturată”, realizat de Recorder, care expune mecanisme interne ce permit…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe