ACTUALITATE
FOTO. Cu carasu-n baltă. Emil Boc a pus umărul la popularea cu pești a două lacuri din cartierul Gheorgheni

Primarul Emil Boc a anunțat miercuri că două lacuri din cartierul Gheorgheni au fost populate cu pești și a postat o fotografie în care apare în timp ce aruncă un caras în apă.
”O nouă acțiune de populare cu pești a lacurilor I și III din cartierul Gheorgheni a fost desfășurată astăzi de către Asociația Județeană a Pescarilor Sportivi și R.A.D.P., în parteneriat cu Primăria municipiului Cluj-Napoca.
Astfel, aproximativ 1500 kg de pește din specia caras – provenit de la ferma piscicolă Delta Plus-Daia Română, din județul Alba – au fost utilizate pentru popularea celor două lacuri, în vederea îmbunătățirii condițiilor de pescuit și agrement.
Pescuitul pe lacurile I și III din Gheorgheni poate fi realizat numai de către persoanele care dețin permis de pescuit”, a spus Boc.
Urmărește știrile Cluj24.ro pe Google News
ACTUALITATE
Guvernul interzice detașările în instituțiile publice până la sfârșitul anului 2026. Ordonanța a fost pusă în dezbatere publică

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Județul Botoșani, locul 4 la nivel național la implementarea Programului „Anghel Saligny”. Doina Federovici: Au fost deja decontați 728 de milioane de lei

Citește mai mult pe Botosani24.ro