Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Cumplit accident pe DN 56 în Dolj. Două persoane au murit și alte 4 au fost rănite

Publicat

accident dolj
sursa foto: Facebook/ Paul Sorin Chirca

Un cumplit accident rutier a avut loc, marți dimineață, pe DN 56 în județul Dolj. Două persoane au murit și aște 6 au fost rănite.

Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române, accidentul a avut loc pe DN 56, în zona localității Basarabi, județul Dolj.

Șase persoane au fost implicate în accident.

CITEȘTE ȘI: Accident între două mașini cu 4 oameni în Ploiești. Răniți și trafic dat peste cap

UPDATE: Cumplit accident pe DN 56 în Dolj. Precizările polițiștilor

Marți dimineață, la ora 05.41 polițiștii Poliției Municipiului Calafat au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN 56, în localitatea Basarab, sensul de mers către Calafat, a avut loc un accident rutier.

accident dolj

”La fața locului s-au deplasat polițiștii care au stabilit faptul că un bărbat de 42 de ani, cetățean Bulgar, în timp ce conducea o autoutilitară pe D.N. 56, în localitatea Basarab, în care se mai aflau alte 5 persoane, toți cetățeni Bulgari, din cauze ce urmează a fi stabilite în urma cercetărilor, a intrat în coliziune cu un autocamion stationat.

În urma evenimentului rutier, conducătorul auto și un alt bărbat au decedat. Alte patru persoane, printre care un minor de 4 ani, au necesitat îngrijiri medicale, fiind transportați la spital.

Citește și FOTO: Doi tineri au murit într-un cumplit accident pe DN 6B în Dolj. Mașina în care se aflau s-a răsturnat

A doua persoană decedată încă nu a putut fi identificată”, au mai precizat reprezentanții IPJ Dolj.

Știrea inițială:

Din primele informații, conducătorul unei autoutilitare în care se aflau 6 persoane a pierdut controlul direcției de mers și a intrat în coliziune cu un autocamion staționat.

În urma impactului puuternic a rezultat decesul a două persoane.

Celelalte patru persoane au suferit diferite leziuni, fiind transportate la spital.

Circulația rutieră se desfășoară pe un singur fir, alternativ, prin dirijarea poliției.

Traficul vehiculelor de mare tonaj este oprit.

Poliția efectuează cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Florin Todor, director general, TOBIMAR CONSTRUCT: De 20 de ani CONSTRUIM PENTRU OAMENI (P)

Publicat

florin todor, director general, tobimar construct: de 20 de ani

Povestea Tobimar Construct a început în anul 2005, ca iniţiativă antreprenorială cu capital integral românesc, născută din pasiunea mea pentru construcţii şi dorinţa de a crea o companie care să ofere mai mult decât execuţie: o viziune integrată asupra dezvoltării construcţiilor din România.

Încă de la lansare, am urmărit să construiesc un brand solid, centrat pe calitate, seriozitate şi eficienţă, capabil să gestioneze proiecte de orice dimensiune – de la concept…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

SC CUPRUMIN SA – anunț licitație deschisă pentru achiziția: Explozivi minieri și sisteme de inițiere

Publicat

sc cuprumin sa – anunț licitație deschisă pentru achiziția: explozivi

Societatea CUPRU MIN S.A. cu sediul în Abrud , str. P-ta Petru Dobra nr.1, jud. Alba, tel. 0258-780083, fax 0258-780296, email office@cuprumin.ro, procurement@cuprumin.ro organizează licitație deschisă pentru achiziția: Explozivi minieri și sisteme de inițiere.

Produsele vor fi livrate la Depozitul de Explozivi Varsii Mari al CUPRU MIN S.A. Abrud.

Durata contractului: 6 luni.

Data limită de depunere a plicului: 17 iunie 2025, ora 10.00, la sediul societății-serv.administrativ….

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

“Sacrificaţi-vă pentru ţară, nu sacrificaţi ţara pentru voi”. In Memoriam Doina Cornea – Vocea libertății de la Cluj

Publicat

doina cornea e1593428358190.jpg

Doina Cornea una dintre cele mai puternice și lucide voci ale rezistenței românești împotriva dictaturii comuniste, care s-a făcut auzită de la Cluj, ar fi împlinit astăzi 96 de ani.

Născută la Brașov în data de 30 mai 1929, a devenit un simbol al opoziției față de regimul Ceaușescu.

In Memoriam Doina Cornea, dizidenta anticomunistă a Clujului

Doina Cornea a trăit și s-a stins din viață la Cluj-Napoca, fiind activă și după căderea regimului comunist în…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ministrul Emil Hurezeanu: România, exclusă din programul Visa Waiver din cauza criminalității și refuzurilor mari de viză

Publicat

cristina glebova fyqqbr0ezka unsplash e1726296674120.jpg

România a fost exclusă din programul Visa Waiver din cauza criminalității organizate și a ratei mari de refuz a vizelor, spune Ministrul interimar de Externe, Emil Hurezeanu, scrie Mediafax.

Ministrul a explicat că administrația Trump a decis în acest sens, deși autoritățile române afirmau că toate condițiile tehnice au fost bifate. Atunci, Ministerul de Externe a transmis că decizia este una „politică”.

„Știm care sunt criteriile care au dus la suspendarea…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe