Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Două accidente sâmbătă în Vâlcea: Un șofer obosit a intrat într-un camion, iar un TIR plin cu prosoape într-un stâlp

Publicat

Două accidente s-au produs sâmbătă în județul Vâlcea. Un șofer obosit a intrat cu mașina într-un camion, în timp ce un TIR plin cu prosoape „a parcat” într-un stâlp.

Potrivit IPJ Vâlcea, primul accident a fost pe DN 7, în localitatea Blidari. Un bărbat de 20 de ani din Râmnicu Vâlcea, în timp ce conducea o mașină, ar fi pătruns pe sensul opus de mers și a lovit frontal un camion ce circula regulamentar.

Cauza probabilă a fost oboseala la volan.

În urma impactului, șoferul mașinii a fost rănit grav. Acesta era singur în mașină.

Cel de-al doilea accident s-a produs pe tot pe DN 7, dar în zona localității Călinești.

Conform Centrului INFOTRAFIC, circulația este oprită pe ambele sensuri aici, după ce un TIR încărcat cu prosoape a lovit un stâlp de electricitate, apoi a ajuns pe sensul opus de mers și a rămas imobilizat pe drum.

Din primele date, șoferul a suferit răni ușoare.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

FOTO. Parcul Feser din Gilău s-a deschis. Primar: Locuri de joacă pentru copii, teren de baschet și mese de ping-pong și șah

Publicat

597566899 1382644663874201 4790214650656042942 n e1765272255530.jpg






Parcul Feser a fost redeschis luni după modernizare completă. Spațiu de joacă și recreere pentru întreaga comunitate din Gilău.

parc feser gilauparc feser gilau

Lucrările de modernizare la locul de joacă din zona Feser, din comuna Gilău, au fost finalizate, iar investiția a fost recepționată oficial luni. Parcul este, începând de acum, din nou deschis publicului, oferind un spațiu sigur, curat și modern pentru copii, dar și pentru…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Bărbat din Câmpeni, trimis în judecată la doi ani distanță după ce a fost prins cu un joint și un gram de ”cristal” asupra sa

Publicat

bărbat din câmpeni, trimis în judecată la doi ani distanță

Un bărbat din Câmpeni a fost trimis în judecată, la mai bine de doi ani de când polițiștii au găsit asupra sa un joint de cannabis și un gram de droguri pentru prizare. 

Deși acesta a fost depistat cu droguri asupra sa în data de 2 septembrie 2023, dosarul a trecut de cameră preliminară abia în data de 27 noiembrie 2025.

Acesta va fi judecat pentru că a avut asupra sa o țigară cu cannabis și un gram de 3CMC, un drog de sinteză.

La mai bine de doi ani de la momentul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Ovidiu Vreme, babysitter din Cluj, pornește o acțiune caritabilă inspirată de o familie aflată în sărăcie extremă

Publicat

vreme.jpeg






Ovidiu Vreme, babysitter cunoscut în Cluj pentru dragostea față de copii și implicarea sa constantă în comunitate, a pornit recent o nouă inițiativă umanitară după ce o scenă dintr-un sat din județ l-a mișcat profund.

În timp ce traversa cu mașina mai multe localități rurale, o imagine i-a rămas adânc întipărită în minte: o casă sărăcăcioasă și, în fața ei, o sârmă pe care atârnau zeci de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE VIDEO: Concert de colinde la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia

Publicat

live video: concert de colinde la casa de cultură a

Un concert de colinde are loc marți, 9 decembrie, la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia. 

Concertul este organizat de ASCOR Alba Iulia și este la cea de-a treia ediție. Evenimentul este intitulat „Îmbucură-te, om bun!”.

Pe scenă urcă membrii ASCOR Alba Iulia, alături de Grupul vocal „Serenitas” al Seminarului Teologic Ortodox „Sfântul Simion Ștefan” din Alba Iulia, coordonat de pr. prof. drd. Marius Cioara.

Atmosfera de sărbătoare este îmbogățită de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe