Județul Alba începe săptămâna sub COD ROȘU de caniculă: Val de căldură intens și disconfort termic deosebit de accentuat

Județul Alba începe săptămâna sub COD ROȘU de caniculă. Se va înregistra în continuare un val de căldură intens și persistent, caniculă, disconfort termic deosebit de accentuat

Ziua mărcii poştale româneşti este sărbătorită la 15 iulie. Cum au apărut timbrele în România

ziua mărcii poştale româneşti este sărbătorită la 15 iulie. cum

Ziua mărcii poştale româneşti este sărbătorită la 15 iulie, dată la care, în anul 1858, au fost tipărite primele mărci poştale româneşti, în Moldova, potrivit site-ului www.romfilatelia.ro.

Citește mai mult pe Alba24.ro

EVENIMENT

Spania este noua campioană a Europei! Meciul cu Anglia s-a încheiat cu scorul 2-1

Publicat

Turneul EURO 2024 a ajuns la final duminică, 14 iulie, iar Spania a fost încoronată campioană europeană, în urma meciului cu Anglia, scor 2-1.

Spania este noua campioană europeană la fotbal, după o victorie în finala cu Anglia. La finalul celor 120 de minute de joc, plus prelungiri, scorul a fost 2-1.

Golurile au fost marcate de Nico Williams (minutul 47) și de Mikel Oyarzabal (minutul 86) pentru Spania și de Cole Palmer (minutul 73) pentru Anglia.