Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Fratele interlopului Emi Pian, încătuşat și dus la Serviciul Omoruri pentru a fi audiat

Publicat

Fratele interlopului Emi Pian a fost ridicat, miercuri, de poliţişti, el fiind dus cu cătuşe la mâini la sediul Poliţiei Capitalei pentru a fi audiat de procurori criminalişti şi ofiţeri de la Serviciul Omoruri.

Avocata familiei a anunţat că Ciprian are calitatea de suspect.

De asemenea, avocata a spus că Emi Pian nu era o persoană "agresivă" şi nu a deranjat "absolut niciodată pe nimeni", iar familia acestuia nu se va răzbuna.

"Clientul meu a fost dus la Serviciul Omoruri pentru a fi audiat. Este vorba de Ciprian. Are calitatea de suspect. Este puţin inegal tratamentul, având în vedere faptul că Emi a fost omorât. Emi nu era o persoană agresivă, nu era o persoană care să umble cu cuţite după el, nu a deranjat absolut niciodată pe nimeni. Vorbim ca şi comportament în societate (...) Ei au spus clar că nu se vor răzbuna. Cui foloseşte această răzbunare? Emi a murit, este în pământ, nu are cui să-i folosească lucrul ăsta (...) Percheziţia domiciliară a vizat găsirea de către organele de anchetă a anumitor obiecte necesare şi utile anchetei. Au ridicat înscrisuri, documente. Nu au fost găsite haine din seara aceea (ziua crimei - n.r.). A fost găsit doar un cuţit pe care îl are orice om în gospodărie", a explicat avocata.

CITEȘTE ȘI: Percheziții la clanurile rivale Duduianu și Rinu. Polițiștii au descins și la locuința familiei lui Emi Pian

Procurorii de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti au efectuat, miercuri, cinci percheziţii domiciliare la membrii clanului Duduianu în dosarul uciderii interlopului Emi Pian.

"În cauza având ca obiect infracţiunea de omor comisă asupra unui bărbat în vârstă de 39 de ani, au fost puse în aplicare cinci mandate de percheziţie domiciliară emise de judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Bucureşti. După efectuarea percheziţiilor domiciliare menţionate, urmează a fi efectuate audieri la sediul Poliţiei Capitalei de către procurorii criminalişti din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi ofiţerii de poliţie judiciară din cadrul Serviciului Omoruri, cu privire la faptele care fac obiectul cauzei", declară Parchetul Capitalei.

Liderului clanului Duduianu, Florin Mototolea, zis Emi Pian, în vârstă de 39 de ani, a fost înjunghiat într-un conflict între mai multe persoane în timpul unei partide de barbut.

CITEȘTE ȘI: Liderul clanului Duduianu, Emi Pian, a murit, după o răfuială între două clanuri rivale, în București. Un alt interlop este în stare gravă

Principalul suspect în acest caz, Richard Emanuel Gheorghe, membru al clanului Rinu, se află în arest preventiv. AGERPRES

Sursa foto: stirileprotv.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Ministrul Dezvoltării: Florești va putea crește numărul angajaților din primărie. Ar trebui să fie cel puțin oraș

Publicat

whatsapp image 2026 01 16 at 11.07.15.jpeg






Comuna Florești, cea mai mare comună din România, cu peste 50.000 de locuitori, va putea să își mărească schema de personal, odată cu aplicarea noului pachet de administrație discutat de Guvern încă din vara anului 2025. Anunțul a fost făcut vineri în Baciu de ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, care susține că modificările propuse corectează o legislația veche de peste 16 ani.

„În județul Cluj...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Participă la competiția de tenis virtual din Iulius Mall și câștigă o invitație dublă la Transylvania Open!

Publicat

01.jpg






Mai sunt doar câteva zile până la Transylvania Open, iar Iulius Mall Cluj te trimite să vezi cele mai spectaculoase meciuri. Dacă participi la competiția virtuală de tenis, poți câștiga o invitație dublă pentru luni, 2 februarie 2026, în cadrul Transylvania Open.

Timp de două zile, în perioada 17 – 18 ianuarie 2026, la Iulius Mall Cluj are loc Transylvania Open Virtual Challenge, unde poți câștiga o...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Accident pe strada Crângului din Dej. Doi bărbați au ajuns la spital după impactul dintre două mașini

Publicat

accident1.jpg






Un accident rutier a avut loc vineri seara petrecut pe strada Crângului din Dej.

În coliziune au fost implicate două autoturisme, iar două persoane au fost rănite și transportate la spital.

Un tânăr a fost scos din mașină de pompieri

Deși în urma impactului nu au existat persoane încarcerate, într-unul dintre autoturisme se afla un tânăr care acuza dureri. Pentru a nu-i agrava posibilele leziuni, pompierii...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Fostul șef al DNA, Crin Bologa, la o dezbatere la Cluj: A avut loc intimidarea procurorilor și judecătorilor curajoși și onești

Publicat

whatsapp image 2026 01 16 at 16.36.39.jpeg






Mai mulți foști magistrați au participat, vineri, la Facultatea de Studii Europene a UBB Cluj-Napoca la dezbaterea  “Justiția, încrederea în stat și securitatea națională. De la derapaj sistemic la vulnerabilitate strategică”, care a propus subiecte importante, atinse și de documentarul  Recorder – “Justiție capturată”.

 Întrebări importante propuse publicului

Astfel, Corneliu Bjola profesor de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe