EVENIMENT
FOTO: Gest extrem în Tulcea: Un bărbat s-a urcat pe o macara aflată lângă un bloc în construcție și amenința că se aruncă
Un bărbat de 35 de ani s-a urcat pe o macara, aflată lângă un bloc aflat în construcție din Tulcea și amenința că se aruncă. Negociatorii au reușit să-l determine să renunțe la gestul extrem și l-au transportat apoi la spital.
Potrivit IPJ Tulcea, joi, politistii tulceni au fost sesizati cu privire la faptul ca un barbat de 35 de ani din Tulcea, s-ar fi urcat pe o macara situata in imediata apropiere a unui bloc de constructii.

Acesta ar fi avut intentia de a se arunca de la înălțime, in cazul in care nu isi va primi salariul.
În urma sesizării, politistii din cadrul IPJ Tulcea, impreuna cu pompieri din cadrul ISU Tulcea, s-au deplasat la fata locului, unde au purtat discutii cu barbatul in cauza.
Urmare a discutiilor purtate, negociatorii au reușit să determine persoana în cauză să renunțe la gestul său, barbatul coborând de pe macara.
Bărbatul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Tulcea, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate.
Piaţa imobiliară începe anul 2026 cu preţuri mai mari, precum şi cu o serie de precauţii din partea cumpărătorilor, dar şi a dezvoltatorilor, cele mai accesibile apartamente noi fiind în Iaşi, iar cele mai scumpe în Cluj-Napoca, relevă o analiză de specialitate, dată publicităţii.
Creşteri cu 5% în Cluj-Napoca
Potrivit analizei realizată de Imobiliare.ro, perioada de tranzacţionare poate să crească,...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Miriam Bulgaru va juca la Transylvania Open 2026, în Cluj Napoca. Sportiva din Alba Iulia a primit un wild card
Miriam Bulgaru a primit un wild card și va intra pe teren la Transylvania Open 2026. Alături de ea, wildcarduri îm competiția din Cluj Napoca, au mai primit Ana Bogdan, câștigatoarea trofeului în 2024 - Karolína Plíšková și Elena Ruxandra Bertea.
Cea de-a șasea ediție a Transylvania Open WTA 250 va avea loc în perioada 31 ianuarie – 7 februarie 2026, în BTarena din Cluj-Napoca. Meciurile se vor disputa, ca de obicei, indoor, pe două terenuri de suprafață hard. 32 de...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Dosarul în cazul incendiului de la UM Cugir: cercetările continuă ”in rem”. Nicio persoană nu este achetată penal
La patru luni și jumătate de la incendiul produs la Uzina Mecanică din Cugir, cercetările penale se desfășoară în continuare ”in rem” cu privire la fapte. Nicio persoană nu este urmărită penal în acest caz.
O incendiu puternic s-a produs în noaptea de 1/2 august 2025, în jurul orei 1.00, la Uzina Mecanică din Cugir, într-o hală unde era depozitată muniție. A fost afectată o suprafață de 700 de metri pătrați.
Pompierii au intervenit cu roboți de la distanță din...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Președintele PNL Cluj, Daniel Buda, după demisia primarului din Huedin: Mircea Moroșan rămâne un reper de performanță
Președintele PNL Cluj, europarlamentarul Daniel Buda, a declarat, după anunțul demisiei lui Mircea Moroșan din funcția de primar al orașului Huedin, că respectă dreptul fiecăruia de a-și croi propriul drum în viață.
Buda a mai spus că, în toți anii în care Mircea Moroșan a fost primar, acesta și-a pus amprenta în dezvoltarea orașului Huedin.
“Și-a pus amprenta asupra a tot ceea ce a însemnat...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
