Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Grav accident în Cluj-Napoca: Un tânăr a ajuns la spital după ce a lovit cu trotineta un pieton

Publicat

Grav accident joi seară pe o stradă din Cluj-Napoca. Un tânăr de 17 ani a ajuns la spital după ce a lovit cu trotineta un pieton.

Accidentul s-a produs în jurul orei 18.00 pe strada Grigore Alexandrescu din municipiul Cluj-Napoca.

Un tânăr de 17 ani din Cluj-Napoca care se deplasa cu o trotinetă electrică a acroșat un bărbat de 58 de ani, pieton.

În urma incidentului, tânărul a fost transportat la spital pentru acordarea îngrijirilor de specialitate.

Sursă Foto: INFO TRAFIC jud. CLUJ

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Târgul de Crăciun din Florești și-a deschis porțile. Printre “vedete”, apfelstrudelul servit cu punch aromat

Publicat

targ floresti3.jpg






Primarul comunei Florești, Bogdan Pivariu, a inaugurat oficial Târgul de Crăciun Winter Dream, evenimentul care aduce magia sărbătorilor în cea mai mare comună de lângă Cluj-Napoca.

Deschiderea a avut loc la 1 Decembrie, în Parcul lui Moș Crăciun, unde florenștenii au fost întâmpinați cu lumini, muzică, preparate tradiționale și activități dedicate copiilor.

Bogdan Pivariu: „Aici, acasă la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

EXCLUSIV VIDEO. Alin Tișe: Nu sunt încântat de niciunul dintre cei 3 parlamentari PNL Cluj. N-au produs rezultate palpabile

Publicat

tise parla.jpg






Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, nu se declară încântat de niciunul dintre cei trei parlamentari ai PNL Cluj – senatorul Mircea Abrudean, președintele Senatului, și deputații Radu Moisin și Ovidiu Cîmpean. ”N-au produs rezultate palpabile, n-au influențat nicio decizie, nu sunt o voce”, a spus Tișe la podcastul Contraste de pe Cluj24.

”Toți cei care sunt acum la primele mandate sunt…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Fraudele digitale, creștere de 180% pe fondul atacurilor cu AI. Clujul, vizat tot mai des de identități false și deepfake-uri

Publicat

hacker 1 e1592472549569.jpg






Numărul fraudelor digitale avansate a crescut cu 180% în acest an, comparativ cu perioada similară din 2024, pe fondul extinderii accelerate a instrumentelor de inteligență artificială folosite pentru identități false, deepfake-uri și atacuri complet autonome.

Concluziile apar într-un raport publicat recent și preluat de Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC), iar fenomenul este resimțit tot mai…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sâmbătă, 6 decembrie: Târg caritabil la Căminul pentru Vârstnici Sf. Martin din Sântimbru

Publicat

sâmbătă, 6 decembrie: târg caritabil la căminul pentru vârstnici sf.

La Căminul pentru Vârstnici Sf. Martin din Sântimbru va avea loc pe 6 decembrie, în intervalul 10:00 – 15:00, un târg caritabil. În cadrul evenimentului vor putea fi achiziționate diverse produse realizate de către vârstnici. 

„Vă așteptăm cu drag pe 6 decembrie, la Căminul pentru Vârstnici Sf. Martin din Sântimbru, să fim împreună parte dintr-o faptă bună.

În fiecare aranjament, în fiecare icoană și în fiecare produs tradițional se află câte un strop de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe