Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Grav accident într-o localitate din Maramureș. Trei victime, dintre care una decedată

Publicat

accident maramures
sursa foto: captura video Facebook / Radare Maramures

Un accident grav a avut loc, vineri după-amiază în orașul Seini, județul Maramureș. Din primele date, o persoană a decedat, iar alte două au fost rănite după o coliziune între două mașini și un camion.

Potrivit Centrul INFOTRAFIC din cadrul Inspectoratul General al Poliției Române informează că traficul este întrerupt pe DN 1C Satu Mare – Baia Mare, în zona localității  Seini, județul Maramureș, după ce un autocamion și două autoturisme au fost implicate într-o coliziune.

Grav accident în Seini, Maramureș: Starea victimelor

Accidentul s-a soldat cu decesul unuia dintre conducătorii auto și cu rănirea altor două persoane.

Citește și: GRAV accident în Maramureș. Un autocar scăpat de sub control a intrat în gardul unei case. A fost activat planul ROȘU

Potrivit ISU Maramureș, a fost descarcerată si cea de a doua victimă Și a fost predată echipajului de terapie intensivă mobilă SMURD. Cea de-a treia victimă a fost preluată de echipajul SAJ. Ambele au fost transportate la spital.

sursa foto: captura video Facebook / Radare Maramures

Stire in actualizare

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

ICUTR Cluj restrânge activitatea după depistarea de Aspergillus și Candida auris, dar asigură că pacienții sunt în siguranță

Publicat

icutr1.jpg






Institutul Clinic de Urologie și Transplant Renal (ICUTR) Cluj-Napoca a restrâns temporar activitatea medicală, după ce, în urma renovărilor din blocul operator, au fost identificate culturi de ciuperci și mucegai în aeromicroflora unor spații. Conducerea unității transmite că măsurile de dezinfecție și monitorizare au fost aplicate imediat, pacienții fiind în siguranță.

Clădirea „Palatului Nou”, parte…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VREMEA de weekend în Alba: temperaturile scad, câteva ploi și furtuni. Prognoza pe zile în localități din județ, 22-24 august

Publicat

vremea de weekend în alba: temperaturile scad, câteva ploi și

VREMEA de weekend în Alba: temperaturile scad la finalul săptămânii. De la 30-32 de grade, joi, se va ajunge la 25-27 grade vineri și sâmbătă, iar duminică va fi și mai răcoros.

Sunt anunțate ploi și furtuni.

Temperaturile maxime la munte vor varia între 18-13 grade la Oașa, respectiv 18-14 grade la Arieșeni.

Vremea de weekend în Alba: Vineri, 22 august

Alba Iulia: minime de 15 grade Celsius, maxime de 27 grade Celsius; furtuni

Sebeș: minime de 15 grade Celsius, maxime…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Nevoie URGENTĂ de sânge la Cluj. Donatorii sunt chemați să facă o faptă bună

Publicat

donare sange 6.jpg






Centrul de Transfuzie Sanguină Cluj lansează un apel urgent către comunitate, din cauza deficitului major de sânge. Donatorii sunt chemați să facă o faptă bună.

Cele mai mari lipsuri sunt la grupele cu Rh negativ: A negativ, B negativ, AB negativ și 0 negativ, însă și donatorii cu Rh pozitiv sunt așteptați să contribuie.

Reprezentanții centrului precizează că persoanele care au aceste grupe deficitare se…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Un bărbat care împreună cu o femeie a tâlhărit un cetățean într-un parc din Sibiu, prins de polițiști în Gara din Alba Iulia

Publicat

un bărbat care împreună cu o femeie a tâlhărit un

Un bărbat de 42 de ani care, împreună cu o femeie, a tâlhărit miercuri un cetățean într-un parc din Sibiu, a fost prins de polițiști în Gara din Alba Iulia. 

Potrivit IPJ Sibiu, două persoane au fost reținute miercuri de către polițiștii specializați în investigații criminale, fiind depistate la scurt timp după ce au comis o tâlhărie. Unul dintre bănuiți a fost depistat cu sprijinul polițiștilor de la transporturi feroviare Alba Iulia.

În fapt, la data de 20 august…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe