EVENIMENT
FOTO: GRAV accident rutier cu cinci victime, dintre care două încarcerate pe DN2, în județul Vrancea

Un accident rutier a avut loc, joi la amiază pe DN 2, în județul Vrancea. Din primele informații, trei persoane au fost rănite dintre care două încarcerate după impactul dintre trei autovehicule.
Potrivit ISU Vrancea, accidentul rutier s-a produs pe DN 2 E85.
Citește și: FOTO: Camion răsturnat în afara drumului pe DN 2 E85, în Vrancea
UPDATE 2: Trei victime au fost transportate la spital.
Citește și: Teribil accident pe un drum din Vrancea: Un copil aflat pe bicicletă, lovit mortal de o autoutilitară
UPDATE: Circulația rutieră a fost reluată pe DN 2.
Citește și: Impact între un camion și un autoturism, pe un drum din Vrancea. Trafic îngreunat
Este vorba de 5 victime, 4 bărbați și 1 femeie. Două dintre victime au rămas încarcerate.
Citește și: Ambulanță implicată într-un accident pe o șosea din Vrancea. Trei persoane au fost rănite
Potrivit IPJ Vrancea, accidentul s-a produs în localitatea Haret și au fost implicate trei autovehicule.
La fața locului au intervenit 2 echipaje cu 1 autospecială de stingere și 1 ambulanță SMURD de la Stația de Pompieri Panciu, 1 autospecială de descarcerare de la Secția de Pompieri Adjud, 3 ambulanțe SAJ și SVSU Mărășești cu 1 autospecială.
CITEȘTE ȘI: Impact între un microbuz de transport persoane și o mașină, într-o localitate din Vrancea. Trei victime
Circulația se desfășoară alternativ, pe sensul de mers Bacău – Focșani.
Citește și: Impact între un TIR și un autoturism pe DN 2, în Vrancea. Trafic BLOCAT
Stire in actualizare
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
Superafacere pentru „U” Cluj. Thiam renunţă la ultimii bani şi pleacă la FCSB. Gheorghiţă, transferat definitiv

Universitatea Cluj pare că face o afacere foarte bună prin transferul lui Mamadou Thiam (30 de ani) la FCSB.
Atacantul senegalez a fost vândut echipei campioane pe mai mult de 50.000 de euro, cât declara patronul Gigi Becali, suma reală vehiculată fiind între 150.000 şi 200.000 de euro. Universitatea Cluj a confirmat miercuri seara transferul.
Mai mult, în această afacere „U” obține și transferul definitiv…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Suspectul unei tâlhării comise la Sibiu, prins în tren de polițiștii de la Transporturi Feroviare, din Alba

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi (SJPT) Alba au reușit să identifice și să rețină un bărbat suspect într-o tâlhărie produsă miercuri în municipiul Sibiu.
Potrivit surselor Alba24, autorul ar fi încercat să fugă imediat după comiterea faptei și s-a urcat în trenul InterRegio 2243, spre municipiul Alba Iulia.
El a fost însă depistat și reținut de polițiștii din cadrul SJPT Alba.
Ulterior a fost preluat de polițiștii din cadrul…
Citește mai mult pe Alba24.ro

Cluj-Napoca își consolidează poziția pe harta internațională a educației, rămânând singurul oraș din România inclus în clasamentul QS Best Student Cities 2026, potrivit Mediafax.
În total, în clasament au fost incluse peste 150 de orașe, primele zece poziții fiind ocupate de Seul, Tokyo, Londra, Munchen, Melbourne, Sydney, Berlin, Paris, Zurich și Viena.
Orașul de pe Someș a fost clasat pe locul 148, la…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
ANAF intră în ringul nupţial. Cere informații detaliate despre nunți, botezuri, majorate și evenimente corporate

ANAF a declanșat o măsură surprinzătoare, vizând sectorul serviciilor pentru evenimente: operatorii de locații, inclusiv restaurante, săli de evenimente, centre de conferințe etc.
Operatorii economici sunt obligați să furnizeze date detaliate despre nunți, botezuri, majorate, aniversări și evenimente corporate desfășurate între august și decembrie 2025.
Ce date trebuie transmise către ANAF?
Potrivit…
Citește mai mult pe Cluj24.ro