EVENIMENT
FOTO: Grav accident rutier în Tulcea. Un autoturism s-a izbit VIOLENT într-un copac. Două persoane au fost rănite
Două persoane au fost rănite grav, în urma unui accident rutier produs duminică dimineața, în jurul orei 9.00, pe DN 22, între localitățile Babadag și Baia din județul Tulcea.

Din primele informații, șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de mers, apoi mașina a părăsit partea carosabilă, apoi s-a izbit violent de un copac de pe marginea drumului.

Potrrivit ISU Tulcea, salvatorii Stației de pompieri Babadag au fost solicitați, în jurul orei 09:00, să intervină pentru descarcerarea și acordarea primului ajutor medical victimelor unui accident rutier produs pe DN 22 între localitățile Babadag și Baia (la intrarea în pădurea Babadag, dinspre 2 cantoane).

Potrivit sursei citate, nouă pompieri au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD pentru descarcerarea celor două victime.

În autoturism erau o femeie în vârstă de 36 de ani și un bărbat în vârstă de 38.
Victimele au fost descarcerate și predate celor două ambulanțe ale Serviciului de Ambulanță Județean în stare conștientă.
EVENIMENT
Un singur ofertant pentru cele 7 rame electrice ale trenului metropolitan din Cluj. Proiect de sute de milioane de lei
O singură firmă a depus ofertă pe SEAP pentru achiziționarea a 7 rame electrice pentru trenul metropolitan la licitația organizată de Primăria Cluj-Napoca, proiect cu o valoare cuprinsă între 333,8 milioane lei și 443,6 milioane de lei.
Potrivit procesului verbal, publicat, luni, pe SEAP, este vorba despre firma poloneză Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz Spolka Akcyjna.
Membrii comisiei de evaluare au precizat că...
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
CFR Călători suplimentează cu vagoane trenurile de pe cele mai solicitate rute în perioada sărbătorilor de iarnă
CFR Călători va suplimenta cu vagoane, în perioada sărbătorilor de iarnă, în zilele cu trafic intens, trenurile de pe cele mai solicitate rute, în limita parcului de material rulant disponibil, pentru a facilita deplasarea călătorilor în toate destinațiile.
”CFR Călători anunță că, în perioada sărbătorilor de iarnă, în zilele cu trafic intens, va asigura capacitatea maximă de transport disponibilă, pentru a facilita deplasarea călătorilor către toate destinațiile.
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Lucrări de reabilitare și pietruire de drumuri neasfaltate: Strada Industriilor din Petrești
Serviciul Public de Administrarea Patrimoniului Sebeș efectuează în prezent lucrări de reprofilare și completare cu piatră concasată a unor drumuri neasfaltate ce aparțin de Municipiului Sebeș, de această dată strada Industriilor din Petrești.
Reabilitarea drumurilor se face de către personalul serviciului public, cu utilajele din dotare - cilindru compactor și autogreder.
...
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Alin Tișe vrea rezilierea contractului cu GOTO Parking. CJ Cluj respinge majorarea tarifelor la parcarea privată a Aeroportului
Consiliul Județean Cluj a respins, în ședință extraordinară de luni, proiectul de hotărâre privind majorarea tarifelor de parcare ale Aeroportul Internațional „Avram Iancu” din Cluj-Napoca, aplicate de parcarea privată GOTO PARKING, după o dezbatere în care mai mulți consilieri au contestat scumpirile și au ridicat probleme legate de îndeplinirea obligațiilor contractuale de către operator. Președintele CJ Cluj,...
Citește mai mult pe Cluj24.ro


