EVENIMENT
FOTO: Grav accident rutier pe DN 65C în județul Dolj. Trafic blocat
Un grav accident rutier a avut loc, luni după-amiază, în județul Gorj. Traficul a fost blocat în zonă. Impactul s-a produs între două autoturisme înmatriculate în județul Vâlcea. Unul dintre conducătorii auto implicați în accident a murit.
Accidentul a avut loc pe DN 65 C, în afara localității Bulzești, județul Dolj.
Din primele informații, în accident au fost implicate două autoturisme care s-au ciocnit violent.
”Polițiștii sunt prezenți la fața locului pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul”, au transmis reprezentanții IPJ Dolj.
Traficul este oprit.
UPDATE: Unul dintre șoferii implicați a decedat. Precizările polițiștilor
Potrivit IPJ Dolj, luni, 7 august, poliţiştii Serviciului Rutier Dolj au fost sesizaţi cu privire la producerea unui eveniment rutier pe DN 65 C, în afara localității Bulzești.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat faptul că în eveniment au fost implicate două vehicule conduse de o femeie de 42 de ani, respectiv un bărbat de 39 de ani, ambii din judeţul Vâlcea.
Din nefericire, în urma evenimentului rutier, bărbatul a decedat.
Femeia fost preluată de un elicopter SMURD și transportată la spital.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.
sursa foto: Facebook/ INFO TRAFIC JUD. DOLJ
sursa video: IPJ Dolj
EVENIMENT
UNTOLD își mărește echipa și caută minți creative. Edy Chereji: Dăm astfel șansa celor care admiră festivalul

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din lume, lansează o invitație unică pentru toți cei care își doresc să trăiască experiența din culisele evenimentului.
Organizatorii caută oameni pasionați de muzică, creativi și dedicați, gata să contribuie la magia care a transformat UNTOLD într-un fenomen global.
Edy Chereji: „Căutăm oameni excepționali, pasionați de muzică”
Cei…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Ce a făcut înainte de a muri libercugetătorul Ion Iliescu. Dezvăluirea mitropolitului Clujului, IPS Andrei

Fostul președinte al României, Ion Iliescu, s-a spovedit înainte de a trece la cele veșnice deși era libercugetător. Acesta a murit în 4 august la vârsta de 95 de ani.
Mitropolitul Clujului, IPS Andrei Andreicuț, a declarat în podcastul ”Contraste” de pe Cluj24: ”Libercugetării nu își pun problema religioasă, dar acum, după câte am auzit eu, înainte de a muri, s-a spovedit (Ion Iliescu – n.a.). Păi…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Incident pe Calea Moților. Un șofer a rupt un semafor și a plecat de la locul incidentului

Un incident rutier a avut loc luni pe Calea Moților, unde un șofer a rupt un semafor și a părăsit locul faptei fără să acorde atenție situației.
Potrivit unui cititor revoltat care a semnalat cazul redacției Cluj24, evenimentul s-a petrecut în zona numărul 151, unde șoferul a lovit un semafor, provocându-i îndoirea.
Martorul a mai precizat că în apropiere există numeroase camere de supraveghere amplasate…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO. Toți ochii pe Casa Albă. Întâlnire Trump – Zelensky în Biroul Oval. Președintele Ucrainei, susținut de lideri europeni

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelensky, a fost primit, luni, la Casa Albă, de președintele SUA, Donald Trump, întâlnirea având loc în Biroul Oval, scopul fiind găsirea unor soluții de pace, astfel încât să se pună capăt războiului din Ucraina declanșat de Rusia în urnă cu 3 ani.
Președinții SUA și ai Ucrainei au răspuns întrebărilor jurnaliștilor. La început, Volodimir Zelenski le-a mulțumit…
Citește mai mult pe Cluj24.ro