Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Impact între un autoturism și un camion pe DN 22 în județul Tulcea. Trei femei și un bărbat au ajuns la spital

Publicat

Patru persoane au fost rănite într-un accident rutier produs, vineri dimineață, pe DN 22 în județul Tulcea. În accident au fost implicate un autoturism și un camion.

UPDATE 1: Potrivit IPJ Tulcea, din primele verificări a reieșit ca un bărbat de 66 de ani din Bârlad, județul Vaslui, în timp ce conducea un auto din direcția I.C.Brătianu către Garvăn, ar fi intrat în coliziune cu un autocamion condus de un bărbat de 43 de ani din Somova.

Ambii conducători auto posedau permise de conducere corespunzătoare și nu se aflau sub influența băuturilor alcoolice.

În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de  vătămare corporală din culpă  și în continuare polițiștii efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor cauzelor și circumstanțelor producerii accidentului.

Potrivit ISU Tulcea, accidentul s-a produs în jurul orei 08:00, pe DN 22 ( E87), în localitatea Garvăn.

Patru persoane au fost rănite după coliziunea dintre un camion și un autoturism. În urma impactului, mașina a ajuns în șanț.

La fața locului au intervenit pompierii militari din cadrul Secției de Pompieri Măcin, pentru acordarea primului ajutor și asigurarea măsurilor PSI.

La fața locului s-au deplasat două echipaje de salvatori cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, precum și două ambulanțe din cadrul Serviciului de Ambulanță Județean Tulcea.

În urma evenimentului rutier au rezultat patru victime neîncarcerate – un bărbat și trei femei, conștiente și cooperante.

Acestea au fost preluate de echipajele medicale și transportate la spital pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.

Pompierii au asigurat măsuri de prevenire și stingere a incendiilor, prin deconectarea bornelor bateriei autoturismului.

Cauzele și circumstanțele producerii acestui accident sunt cercetate de reprezentanții instituțiilor abilitate în acest sens.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Locuințele sociale din Cluj, dotate cu detectoare automate de gaz. Emil Boc: „Vrem să evităm tragedii”

Publicat

locuinte sociale 7.jpg






Primăria Cluj-Napoca va aloca 1.100.000 de lei din bugetul local pentru achiziția și montarea detectoarelor automate de gaz în toate cele 661 de locuințe sociale și de necesitate aflate în proprietatea municipiului.

Decizia vine în urma avertizărilor primite de la furnizorul de gaze privind lipsa acestor echipamente în imobilele sociale, unde riscurile sunt mai ridicate din cauza vulnerabilității…
Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

DNSC recomandă actualizarea urgentă a Google Chrome și a browserelor aferente din cauza vulnerabilităților critice

Publicat

laptop.jpg






Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC) avertizează utilizatorii asupra unor vulnerabilități critice descoperite în Google Chrome și în toate browserele bazate pe Chromium, la doar două zile după ce numeroase site-uri din România au devenit inaccesibile din cauza unei defecțiuni globale Cloudflare.

Potrivit DNSC, vulnerabilitățile de tip „type confusion” permit rularea de cod malițios sau…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Studenți și elevi clujeni care se formează în domeniul construcțiilor, în vizită pe șantierul mall-ului RIVUS

Publicat

vizita elevi1 scaled.jpg






30 de studenți de la Facultatea de Construcții din cadrul Universității Tehnice Cluj-Napoca și 30 de elevi de la Colegiul Tehnic „Anghel Saligny” au vizitat șantierul celui mai amplu proiect de regenerare urbană din țară – RIVUS. Tinerii au aflat de la specialiștii implicați informații despre etapele dezvoltării acestui proiect, dar și detalii tehnice. Vizita le-a oferit o perspectivă aplicată despre ceea ce…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

S-au înmulțit cazurile de violență domestică. Peste 113.000 de sesizări înregistrate la poliție, de la începutul anului

Publicat

s au înmulțit cazurile de violență domestică. peste 113.000 de sesizări

S-au îmulțit cazurile de violență domestică. Polițiștii au intervenit în peste 113.000 de sesizări de cazuri de acest fel, în primele zece luni ale anului. Numărul este cu 2.100 mai multe decât în perioada similară din 2024.

IGPR a anunțat joi că, în primele 10 luni ale anului 2025, polițiștii au intervenit la 113.144 de sesizări privind violența domestică, cu 2.115 mai multe decât anul trecut.

„Această creștere reflectă, în mare parte, o mai mare încredere a…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe