Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Inundații pe mai multe străzi din Brașov. Mașini blocate, circulație îngreunată. Cod Galben de vreme rea până la ora 23.00

Publicat

Mai multe străzi din Brașov s-au umplut cu apă, joi dimineața, după o ploaie torențială. De asemenea, au fost inundate curți și garaje. Pompierii au intervenit pentru a acorda ajutor.

O mașină a rămas blocată în apa acumulată pe șosea, joi dimineața, în zona Autogării Bartolomeu din Brașov. Șoferul și ocupanții mașinii au fost salvați de pompieri, care au împins mașina prin apa ce ajungea până la portiere și motor (sursa foto ISU Brașov).

Alte artere de circulație din Brașov au fost acoperite de ape, îngreunând și uneori chiar blocând circulația în unele zone. Imagini au fost postate de șoferi, pe rețeaua de socializare (sursa InfoTrafic Jud Brașov / Facebook)

ISU Brașov a transmis că a intervenit pentru scoaterea apei din curți în Brașov, pe străzile Carierei, Mică, Lânii, Axente Baciu, dar și în Codlea.

Județul Brașov se află sub atenționare Cod Galben de ploi torențiale până la ora 23.00.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

SEBEȘ: Programul evenimentelor de Ziua Națională. Paradă militară și spectacol al portului popular, cu o zi înainte de 1 Decembrie

Publicat

sebeȘ: programul evenimentelor de ziua națională. paradă militară și spectacol

Municipiul Sebeș marchează Ziua Națională a României printr-o serie de evenimente speciale organizate în 30 noiembrie și 1 decembrie 2025, astfel încât locuitorii orașului să poată participa și la sărbătoarea de la Alba Iulia din 1 Decembrie.

În urmă cu un secol, Sebeșul a fost un actor important în procesul Marii Uniri, contribuind cu 2.422 de adeziuni, cu una dintre cele mai mari delegații prezente la Alba Iulia și prin „Imnul Unirii”, compus de Ioan Băilă.

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ambulatoriul de la Spitalul TBC din Cluj, extins și legat printr-un tunel subteran de clădirea veche. Cât costă investiția

Publicat

sigla cluj24 scaled e1667720688255.jpg






Ambulatoriul Spitalului Clinic de Pneumoftiziologie „Leon Daniello” va fi extins, modernizat și dotat la standarde actuale, potrivit unui proiect de hotărâre inițiat de președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe.

Investiția, estimată la peste 27 de milioane de lei, urmează să fie depusă pentru finanțare europeană prin Programul „Sănătate”.

Proiect major pentru modernizarea ambulatoriului de la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Simion și Georgescu vin la Alba Iulia de 1 Decembrie. Vor fi prezenți în două părți diferite ale orașului, la aceeași oră

Publicat

simion și georgescu vin la alba iulia de 1 decembrie.

George Simion, președintele partidului extremist AUR și pro-rusul Călin Georgescu vor fi prezenți la Alba Iulia, de 1 Decembrie, Ziua Națională a României. Deși aceștia vor fi la Alba Iulia, oficial, cei doi vor fi prezenți la aceeași oră, în părți diferite ale orașului. 

Mai exact, Simion va fi prezent încă din weekend la Alba Iulia, unde duminică, 30 noiembrie, va avea loc congresul național al AUR. În cadrul congresului se va alege conducerea partidului pentru următorii…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Concerte susținute de Corul de copii Theotokos și artiști invitați, la Alba Iulia și în Germania, de Ziua Națională. Program

Publicat

concerte susținute de corul de copii theotokos și artiști invitați,

Vineri, 28 noiembrie, în cadrul programului de Ziua Națională, Corul de copii Theotokos susține un concert la Alba Iulia. Evenimentul ”Credință și Unire” va fi de la ora 18.30, la Catedrala Romano-Catolică ”Sfântul Mihail” din Cetatea Alba Carolina.

”Acest eveniment este o întâlnire prin muzică între oameni, confesiuni și culturi, o afirmare a credinței comune în frumos, în dialog și în demnitate reciprocă. Așa cum istoria Alba Iuliei este formată din straturi de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe