Connect with us

EVENIMENT

FOTO. Mașină de poliție, implicată într-un grav accident rutier în județul Buzău

Published

on

bb

O mașină de poliție a fost implicată, vineri seară, într-un grav accident rutier în județul Buzău. Mașina urmărea un șofer care nu a plătit benzina. Șoferul urmărit a lovit un pieton, iar mașina poliției un stâlp de electricitate.

b

Accidentul s-a produs pe DJ 203A, în localitatea Valea Râmnicului.

Un echipaj de poliție a încercat să oprească un autoturism dat în consemn pentru că a alimentat cu benzină la o stație de distribuție carburant din Râmnicu Sărat și nu a plătit, însă acesta nu a oprit, continuându-și deplasarea.

„S-a procedat la urmărirea autoturismului, cu semnalele acustice și luminoase în funcțiune. Autoturismul urmărit, condus de către un tânăr în vârstă de 27 de ani, din Galați, ar fi ieșit în afara carosabilului, a surprins și accidentat un pieton, a lovit un gard și un stâlp de electricitate. În timpul deplasării conducătorul autospecialei de poliție, un bărbat în vârstă de 47 de ani, din Râmnicu Sărat, ar fi intrat în coliziune cu un tub de beton, ulterior lovind un stâlp de electricitate”, transmite IPJ Buzău.

bb

 

În urma accidentului, polițistul de la volan și pietonul, un bărbat în vârstă de 46 de ani, din Valea Râmnicului, au fost răniți și duși la spital.

Șoferul de 27 de ani nu are permis de conducere, mașina pe care o conducea era neînmatriculată și avea numere false. Acesta a fost transportat la spital pentru prelevarea de mostre biologice, urmând să fie dus la sediul Poliției municipiului Râmnicu Sărat pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul. Mediafax

Comentează

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Studenții UBB Cluj-Napoca pregătesc proteste în stradă. Se opun creșterii taxelor universitare

Published

on

ubbu 4 e1716798593126.jpg






Senatul Universității ”Babeș-Bolyai” (UBB) a aprobat Regulamentul privind taxele de admitere, școlarizare și finalizare a studiilor pentru anul universitar 2026–2027, în ciuda votului nefavorabil al studenților reprezentanți și a nemulțumirii organizațiilor studențești.

Organizația Studenților din Universitatea Babeș-Bolyai (OSUBB), Consiliul Studenților din Universitatea Babeș-Bolyai (CSUBB) și Uniunea...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Continue Reading

EVENIMENT

Vremea până în 1 martie în Transilvania și în țară. Când se încălzește iar. Prognoza meteo pe regiuni

Published

on

vremea până în 1 martie în transilvania și în țară.

Vremea până în 1 martie: temperaturile vor continua să fie scăzute, cel puțin până la mijlocul acestei săptămâni. Sunt anunțate și ninsori în centru, sud și nord-est. 

Apoi temperaturile urcă ușor, în 19-20 februarie, în Transilvania până la 6-7 grade, în Muntenia până la 8-9 grade și în Banat până la 8-12 grade. În Moldova va fi frig, maximele ajungând doar la 4 grade.

Vezi și Vremea în Alba în săptămâna 16-22 februarie. Prognoza meteo pe localități din...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading

EVENIMENT

Emil Boc, despre criza de la Centura Metropolitană: „Primăria nu este sub nicio formă implicată în vreo fraudă”

Published

on

boc cj cluj.jpg






Primarul Clujului, Emil Boc, a avut o intervenție amplă în ședința Consiliului Local pe tema blocajului de la Centura Metropolitană, în contextul suspiciunilor de fraudă privind asocierea dintre Dimex și compania bosniacă Integral Inženjering.

Edilul a respins ferm orice implicare a municipalității și a susținut că toate procedurile au fost respectate „ca la carte”.

„Nu vorbim de proiecte mici, ci de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Continue Reading

EVENIMENT

Reforma administrației va fi adoptată prin OUG. Cheltuielile cu salariile bugetarilor scad cu 10%. Excepții decise în Coaliție

Published

on

reforma administrației va fi adoptată prin oug. cheltuielile cu salariile

Reprezentanții coaliției de guvernare au decis luni modalitatea de aprobare a reformei administrației și reducerile cheltuielilor din sector.

Reforma administrației și pachetul de relansare economică va fi adoptată prin OUG.

Un grup de lucru va propune modificări ale taxelor și impozitelor locale, vizând supraimpozitarea, clădirile vechi și facilități pentru persoanele cu dizabilități.

Deciziile coaliției de guvernare

Liderii celor patru partide ale coaliției de guvernare...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Continue Reading