Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Momente de panică la Dorohoi. Incendiu, izbucnit de la o candelă, când proprietarii erau plecați

Publicat

A fost panică, marți, într - un bloc din municipiul Dorohoi, după ce mai multe bunuri din balconul unei garsoniere, situată la etajul II, au fost cuprinse de flăcări de la o candelă aprinsă, lăsată nesupravegheată lângă materiale combustibile.

Când a izbucnit incendiul, proprietarii nu erau acasă. Cei care au dat alarma au fost vecinii.

Solicitați să intervină, pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dorohoi s-au deplasat la fața locului cu o autospecială cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.

La sosirea forțelor de intervenție ardeau mai multe bunuri din balcon, existând pericolul de propagare a flăcărilor la întreaga locuință.

Patru persoane au fost evacuate preventiv de pompieri. Ceilalți locatari s-au autoevacuat.

Incendiul a fost stins în limitele găsite de pompieri.

Nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Program special de colectare a deșeurilor în Florești, de sărbători. Care sunt modificările de Crăciun și Anul Nou

Publicat

floresti e1673462917388.jpg






Programul de colectare a deșeurilor menajere din Comuna Florești va fi modificat în perioada sărbătorilor de iarnă 2025–2026. Primăria anunță zilele în care serviciul va fi suspendat din cauza sărbătorilor legale, dar și datele în care colectarea va fi recuperată, pentru a preveni acumularea deșeurilor la nivelul localității.

În perioada Crăciunului și a Anului Nou, serviciile publice de salubritate...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sărbători fericite și un an nou cu rezultate deosebite, așa cum a fost 2025 pentru Cupru Min (P)

Publicat

sărbători fericite și un an nou cu rezultate deosebite, așa

Marea familie Cupru Min urează sărbători fericite foștilor și actualilor colegi, membrilor Consiliului de Administrație, partenerilor de afaceri, reprezentanților instituționali din cadrul Ministerului Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului, precum și tuturor asociaților și colaboratorilor.

Anul 2025 a confirmat eforturile susținute ale companiei, printr-o serie consistentă de recunoașteri ale rezultatelor obținute.

A fost un an cu rezultate foarte bune,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Program de vizitare a Muzeului Palatului Principilor Transilvaniei din Alba Iulia și a Casei Memoriale Camil Velican, de sărbători

Publicat

25 octombrie: lansarea cărții „principii transilvaniei”, de teréz oborni, la

Muzeul Palatului Principilor Transilvaniei și Casa Memorială Camil Velican au anunțat programul de vizitare în perioada sărbătorilor de iarnă, valabil de luni, 22 decembrie.

Program Casa Memorială Camil Velican

  • 22 decembrie: închis
  • 23 decembrie: închis
  • 24 decembrie: deschis, 09:00 - 13:00
  • 25 decembrie: închis
  • 26 decembrie: închis
  • 27 decembrie: deschis, 09:00 - 17:00
  • 28 decembrie: deschis, 09:00 - 17:00
  • 29 decembrie: închis
  • 30 decembrie: închis
  • 31 decembrie: deschis, 09:00 -...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Blajul va avea bază sportivă omologată pentru Liga a treia de fotbal. Stadiul investițiilor pentru infrastructură sportivă

Publicat

video: blajul va avea bază sportivă omologată pentru liga a

Primarul Gheorghe Valentin Blaj a prezentat stadiul investițiilor de modernizare a infrastructurii sportive în municipiu. Este vorba despre baza sportivă din Tiur, zona Lunca Ciufudului, unde se amenajează terenul de fotbal pentru meciuri din Liga a treia și de modernizarea stadionului din Parcul Avram Iancu.

În prima locație, lucrările sunt în derulare. Se construiesc vestiarele, iar la final baza sportivă va avea teren la dimensiunile cerute și tribună.

Primarul spune că la...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe