ACTUALITATE
FOTO. Niculiță a ajuns la 8 kg. Mielul născut de Moș Nicolae CREȘTE ca Făt-Frumos, îngrijit la USAMV Cluj-Napoca

Un miel care s-a născut de Moș Nicolae a fost botezat Niculiță. Acesta a crescut într-o lună de la 2,2 kg la 8 kg, sub îngrijirea atentă a studenților și cadrelor de la USAMV Cluj-Napoca.
„Niculiță a venit pe lume în 6 decembrie 2022, de Moș Nicolae, iar astăzi împlinește o lună. Avea doar 2,2 kg la naștere, iar acum a ajuns la 8 kg. Se bucură de viață datorită îngrijirilor primite din partea Conf. dr. Ciupe Maria Simona, împreună cu medicii și studenții care activează în cadrul Serviciul de Urgențe Veterinare USAMV Cluj-Napoca!
Felicitări! La Mulți Ani, Niculiță!”, scrie…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Cine este „regina” salatelor de boeuf din Botoșani. Povestea extraordinară a româncei care îmbină arta cu gătitul

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
VIDEO Lângă noi: O femeie a murit și trei fete au fost duse de urgență la spital, după un accident la Suceava. Două sunt în comă

Citește mai mult pe Botosani24.ro

Citește mai mult pe Botosani24.ro