Connect with us

EVENIMENT

FOTO: O femeie a ratat o curbă, din cauza vitezei, a trecut cu mașina prin parapet și s-a răsturnat într-o râpă, în Hunedoara

Publicat

Un accident rutier în care a fost implicată o singură mașină a avut loc, duminică, că pe DN 66, în afara localității Merișor din județul Hunedoara.

Potrivit polițiștilor, din cauza neadaptarii vitezei de deplasare, într-o curbă deosebit de periculoasă semnalizată prin indicatoare rutiere, o femeie in vârstă de 55 de ani din localitatea Țicleni, județul Gorj, a pierdut controlul direcției de mers și a intrat in coliziune cu un parapet de metal după care a ieșit in decor și s-a răsturnat.

 

În urma accidentului a rezultat rănirea unui bărbat în vârstă de 59 de ani, din orașul Târgu Cărbunești, județul Gorj, ce se afla in autoturism pe scaunul din dreapta față. Acesta a fost transportat la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.

În cauză, polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Miriam Bulgaru, eliminată în primul tur al calificărilor de la Australian Open

Publicat

miriam bulgaru, eliminată în primul tur al calificărilor de la

Jucătoarea de tenis din Alba Iulia, Miriam Bulgaru, locul 197 mondial, a fost eliminată, marţi, în primul tur al calificărilor la Australian Open, primul turneu de grand slam al anului.

Miriam a fost învinsă de germana Tamara Korpatsch, locul 124 mondial.

A pierdut primul set, a câștigat setul al doilea la tie-break, însă a cedat în setul al 3-lea cu 6-2, și părăsește competiția.

Meciul s-a încheiat așadar cu un scor de 6-4, 6-7 (7/9), 6-2, după o confruntare de două ore...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Legalizarea prostituției. Un proiect de lege inițiat de liberali stârnește controverse: Am ales reglementarea în locul ipocriziei

Publicat

legalizarea prostituției. un proiect de lege inițiat de liberali stârnește

Legalizarea prostituției: Un proiect de lege inițiat de deputatul PNL de Gorj, Ion Iordache, prevede legalizarea prostituției și stârnește deja controverse.

Mai precis, proiectul vrea reglementarea și autorizarea activităților de natură sexuală, precum și instituirea unui cadru de control privind desfășurarea acestora, potrivit Mediafax.

Documentul introduce obligații medicale, fiscale și administrative și stabilește reguli stricte pentru exercitarea activității.

”Știu...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ziua Culturii Naționale la Alba Iulia. ”Eminescu – Muzica unui dor”. Evenimente la Depozitul de ceramică veche

Publicat

ziua culturii naționale la alba iulia. ”eminescu – muzica unui

Ziua Culturii Naționale va fi sărbătorită la Alba Iulia prin mai multe evenimente organizate la Depozitul de ceramică veche. Proiectul ”Eminescu – Muzica unui dor”, propune ateliere interactive, degustare de vinuri și un concert-concept în patru tablouri tematice.

Evenimentele sunt organizate de Centrul de Cultură ”Augustin Bena” Alba,sub egida Consiliului Județean Alba.

Depozitul de Ceramică Veche propune o scenografie naturală a memoriei: obiecte, materie, urme ale...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ger năprasnic în Alba: Termometrele au arătat minus 18 grade Celsius. Județul, sub cod galben de frig

Publicat

măsuri de siguranță în perioada temperaturilor extrem de scăzute. recomandările

Ger năprasnic în județul Alba: Un val de frig a cuprins județul Alba pe parcursul nopții, aducând temperaturi extrem de scăzute în mai multe localități.

Cea mai coborâtă valoare a fost înregistrată la Sebeș, unde termometrele au indicat –18 grade Celsius, confirmând intensitatea episodului de frig.

La Alba Iulia și Câmpeni, temperaturile au coborât până la –17 grade Celsius, în timp ce la Blaj s-au înregistrat –15 grade Celsius.

frig gerfrig ger

Gerul accentuat a fost...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe