Connect with us

EVENIMENT

FOTO: O mașină scăpată de sub control s-a izbit violent de un copac, pe DJ 222 în Tulcea. Șoferul consumase alcool

Publicat

Un accident rutier în urma căruia o persoană a fost rănită s-a produs, miercuri, pe DJ 222 în județul tulcea, după ce un autoturism s-a izbit puternic de un copac de pe marginea drumului.

Potrivit IPJ Tulcea, la data de 10 februarie, polițiștii tulceni au fost sesizati cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ 222.

Din primele verificări a rezultat faptul ca un bărbat de 57 de ani din județul Alba în timp ce conducea un auto pe DJ222 (Tulcea-Agighiol) a părăsit partea carosabila, intrând în coliziune cu un copac de pe marginea drumului.

În urma accidentului a rezultat rănirea bărbatului.

Acesta poseda permis de conducere, iar la testarea cu aparatul etilotest a rezultat o valoare de 0,65 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Cercetarile continuă pentru lămurirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Fost consilier județean PSD din Câmpeni, condamnat pentru obținere ilegală de fonduri. Facturi fictive pentru bani de la stat

Publicat

doi dealeri condamnați de magistrații din alba. au fost prinși

Un fost consilier județean PSD Alba a fost condamnat pentru săvârşirea infracţiunilor de obținere ilegală de fonduri în formă continuată. Este vorba despre un membru PSD din zona Munților Apuseni, Virgil Valentin Hanțiu. Acesta a fraudat bugetul național cu suma de 950.000 lei.

Banii reprezentau o finanțare nerambursabilă într-un proiect finanțat de Agenția Națională a Zonei Montane.

Și-a recunoscut vina și a semnat un acord de recunoaștere a vinovăției

Fostul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Imagini impresionante de la Mănăstirea Nicula. Mii de credincioși, văzuți din dronă de praznicul Adormirii Maicii Domnului

Publicat

drona nicula 1 scaled.jpg






Imagini impresionante din dronă. Zeci de mii de pelerini au venit la Mănăstirea Nicula, unul dintre cele mai importante centre spirituale din Transilvania, pentru a sărbători praznicul Adormirii Maicii Domnului.

Evenimentul a fost marcat de slujbele oficiate de Înaltpreasfințitul Părinte Andrei, Mitropolitul Clujului, care i-a binecuvântat pe credincioși veniți din toate colțurile țării.

Imagini spectaculoase…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Scandal în MAI: Sute de foști pompieri și polițiști ar putea rămâne fără pensii, după ce s-ar fi pensionat anticipat în mod ilegal

Publicat

scandal în mai: sute de foști pompieri și polițiști ar

Scandal în MAI: Sute de foști pompieri și polițiști ar putea rămâne fără pensii. Aproape 800 de foști angajați ai Ministerului Afacerilor Interne (MAI), care au ieșit anticipat la pensie în perioada 2020-2024, au fost dați în judecată de casa de pensii a instituției.

Aceștia și-ar fi cumpărat vechimea în muncă sau au obținut acte medicale prin care erau declarați inapți, beneficiind astfel de pensionări anticipate. Cei mai mulţi dintre ei sunt din rândul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CFR Cluj, afară din Europa League! Dan Petrescu arată cu degetul spre arbitraj

Publicat

dan petrescu meci braga .jpg






CFR Cluj a ratat calificarea în grupele Europa League după dubla cu Braga, scor general 1-4. Dan Petrescu a recunoscut superioritatea portughezilor, dar a acuzat deciziile de arbitraj: „Dă-mi penalty-ul la Cluj, apoi poți să le dai și lor!”

Dan Petrescu, a afirmat, la finalul partidei cu Sporting Braga, că formația portugheză a fost mai bună și că s-a văzut diferența de valoare. Tehnicianul este de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe