Connect with us

EVENIMENT

FOTO: O persoană rănită grav, după ce autoturismul în care se afla s-a izbit violent de un copac

Publicat

accident

O persoană a fost rănită grav, în urma unui accident rutier produs luni, 27 aprilie, pe raza comunei Petricani din județul Neamț. 

Potrivit ISU Neamț, accidentul a fost anunțat în jurul orei 07.53, prin apel la 112. La fața locului  au intervenit de urgență pompierii de la Detașamentul Târgu Neamț.

Din primele informații, șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției, iar autoturismul s-a izbit violent de un copac de pe marginea drumului.

În urma accidentului rutier o persoană a rămas încarcerată. La ajungerea forțelor de intervenție,  un bărbat de 43 de ani era scos din autoturism.

Bărbatul a fost preluat, în stare de inconștiență, de către un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Județean și transportat la Unitatea de Primiri Urgențe.

Pompierii au asigurat măsuri PSI.

Poliția efectuează cercetări pentru stabilirea împrejurărilor în care s-a podus accidentul rutier.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

LIVE VIDEO. Protest al studenților la Cluj. „Bursele înapoi, jos austeritatea”. Mulți se confruntă cu dificultăți financiare

Publicat

protest studenti 3.jpg






Sudenții clujeni sunt din nou în stradă să ceară bursele înapoi. Foarte mulți tineri care studiază la Cluj au mari dificultăți financiare după ce busrele s-au micșorat, iar unii nu le mai primesc.

Tinerii nu sunt de acord cu austeritatea în educație și cer demisia ministrului Daniel David, clujean și el.

Marș până la Prefectura Cluj

Studenții au început protestul la în fața Facultății de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Caz de lepră, confirmat la Cluj-Napoca și alte trei suspiciuni. Toate la femei din Asia, angajate ca maseuze la un SPA

Publicat

horia maniu covid.jpg






Ministerul Sănătății a confirmat astăzi un caz de lepră (boala Hansen) la Cluj-Napoca. Alte trei cazuri sunt în curs de evaluare clinică și microbiologică.

Toate cele patru persoane sunt femei, originare din Asia, angajate ca maseuze la un salon SPA din oraș. Autoritățile sanitare au luat măsuri de urgență pentru limitarea oricărui risc. Ultimul caz de lepră în România s-a înregistrat în 1981.

Cazuri…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Primăria Cluj-Napoca scoate la concurs 45 de posturi pentru noul Cămin pentru Vârstnici „Sfântul Vasile cel Mare”

Publicat

varstnici scaled.jpg






Primăria municipiului Cluj-Napoca, prin Direcția de Asistență Socială și Medicală (DASM), deschide o amplă campanie de recrutare pentru 45 de posturi necesare funcționării viitorului Cămin pentru Persoane Vârstnice „Sfântul Vasile cel Mare”.

Perioada de depunere a dosarelor este 8–19 decembrie, iar toate detaliile despre condițiile de participare sunt disponibile online.

Concurs pentru ocuparea a 45 de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Caz de lepră confirmat la o femeie din Asia, care lucrează la un SPA din Cluj. Alte trei cazuri suspecte, în curs de evaluare

Publicat

caz de lepră confirmat la o femeie din asia, care

Ministerul Sănătății a informat că în cursul zilei de joi a fost confirmat un caz de lepră (boala Hansen), iar alte trei cazuri sunt în curs de evaluare clinică și microbiologică, în baza leziunilor cutanate și a criteriilor epidemiologice.

Toate cele patru persoane sunt de sex feminin, originare din Asia, angajate ca maseuze la un salon SPA din Cluj-Napoca.

În România, ultimul caz de lepră (boala Hansen) a fost diagnosticat în 1981. La nivel european, cazurile sunt sporadice,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe