Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Pasager rănit după impactul violent dintre un autoturism și un TIR, în Tulcea

Publicat

Un grav accident rutier s-a produs, sâmbătă, pe un drum județean din Tulcea. În urma evenimentului rutier, o persoană a fost rănită.

Din verificările polițiștilor tulceni a reieșit că un bărbat de 33 de ani, din Macin, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule pe DJ 222 H, în apropierea localității Turcoaia, la intersecție cu DN 22 D, nu a dat prioritate unei mașini care circula pe drumul prioritar, condus de un bărbat de 41 de ani, din Ciucurova, cu care a intrat în coliziune.

Un pasager din mașină a fost rănit.

Poliția precizează că ambii șoferi aveau permis de conducere și nu au băut.

S-a întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă și continuă cercetările.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Cât a fost salariul mediu net în România, la sfârșitul anului trecut. Date oficiale de la INS

Publicat

o nouă emisiune fidelis de titluri de stat a fost

Cât a fost salariul mediu net în România, la sfârșitul anului trecut: Institutul Național de Statistică (INS) a făcut publice datele pe luna noiembrie 2025. 

Potrivit instituției, salariul mediu net 5.615 lei a fost salariul mediu net în noiembrie 2025, în creştere cu 123 lei (+2,2%) față de luna octombrie 2025, a anunțat INS.

Vezi și: 2026 aduce sfârșitul salariilor „confidențiale”. Ce obligații noi au angajatorii și ce drepturi primesc salariații

În luna...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Avalanșă de intervenții pe munte. 17 oameni salvați într-un singur weekend de salvamontiștii clujeni. Recomandări pentru turiști

Publicat

salvamont.jpg






Un nou sfârșit de săptămână de foc pentru salvamontiștii din Cluj. Echipele Serviciului Public Județean Salvamont-Salvaspeo Cluj și ale Formației Salvamont Vlădeasa au fost solicitate să intervină în nu mai puțin de 17 cazuri de accidentări și rătăciri de pe munte. 

În total, cinci persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale și au fost predate echipajelor de ambulanță.

Opt persoane salvate la...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

România, cea mai scumpă țară din regiune la carburanți. Comparație cu prețurile în țările vecine

Publicat

au crescut prețurile la carburanți. cât costă litrul de benzină

România, cea mai scumpă țară din regiune la carburanți. În urmă cu câțiva ani, țara noastră figura cu cea mai ieftină benzină și motorină din Europa.

În prezent, lucrurile nu mai stau așa. Acum România se numără printre țările cu cei mai scumpi carburanți din UE, arată cele mai recente date publicate de Weekly Oil Bulletin.

Ca urmare a creșterii accizelor și a majorării TVA la carburanți, aplicate de la 1 ianuarie 2026, România nu se mai numără printre țările...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Report URIAȘ la Joker și la Loto 6/49. Ce sume pune la bătaie Loteria Română, la extragerea de joi

Publicat

loteria română suplimentează fondurile de câștiguri pentru tragerile speciale loto

Report URIAȘ la Joker și la Loto 6/49: Un report de peste 48,58 milioane de lei (peste 9,54 milioane de euro) se înregistrează la Joker, la categoria I, în timp ce la Loto 6/49, la aceeași categorie, este un report de peste 17,20 milioane de lei (peste 3,38 milioane de euro), informează, luni, Loteria Română.

De asemenea, la Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 5,18 milioane de lei (peste un milion de euro).

Joi, vor avea loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker,...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe