Connect with us

EVENIMENT

FOTO: UPDATE: O persoană decedată și patru rănite, într-un GRAV accident rutier pe DN 1 Braşov – Făgăraş. IMPACT PUTERNIC între o autoutilitară şi un autoturism

Publicat

accident

Cinci persoane au fost rănite, vineri dimineaţă, în urma unui accident rutier produs pe DN 1 Braşov – Făgăraşla ieșire din localitatea Vlădeni spre Brașov.

UPDATE: O persoană a decedat și alte patru au fost rănite, în urma coliziunii dintre cele două autovehicule.

accident

Potrivit IPJ Brașov, accidentul a avut loc pe DN1 Braşov – Făgăraş, la kilometrul 189+900 de metri, în zona localităţii Vlădeni, judeţul Braşov, după o coliziune între o autoutilitară şi un autoturism.

În urma impactului, o persoană a decedat și alte patru au fost rănite. La fața locului au fost trmise  4 echipaje smurd, 1 SAJ, 1 echipaj pentru descarcaerare și 1 echipaj cu apa și spumă.

Circulaţia rutieră se desfăşoară îngreunat, pe un fir alternativ, precizează Centrul Infotrafic.

UPDATE IPJ Brașov: Un barbat din jud. Galati care conducea un autoturism pe DN 1, sens de deplasare Brasov-Sibiu, la km. 189+750 m, intr-o curba deosebit de periculoasa la dreapta, a pierdut controlul asupra directiei de deplasare, a patruns pe contrasens si a intrat in coliziune cu o autoutilitara, care din impact s-a rasturnat pe partea lateral dreapta.

Pasagerul dreapta fata al autoturismului a decedat, iar alte 4 persoane au fost ranite. Politistii continua cercetarile in cadrul unui dosar penal.

surse: ISU Brașov, IPJ Brașov

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Florești investește în viitor verde. Primele stații de încărcare electrice sunt funcționale. Bogdan Pivariu: Un nou pas

Publicat

statii incarcare masini electrice.jpg






Primarul comunei Florești, Bogdan Pivariu, a anunțat marți că stațiile de încărcare pentru vehicule electrice din localitate sunt oficial funcționale și disponibile pentru utilizatori.

Începând cu data de 21 noiembrie 2025, acestea pot fi folosite contra cost prin intermediul aplicației NGT Charge.

„Începând cu 21.11.2025, stațiile de încărcare din comuna Florești pot fi utilizare contra cost prin…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Contestația AUR privind pensiile private a fost admisă de CCR

Publicat

aur.jpg






Contestația AUR privind pensiile private a fost admisă de CCR. Curtea a decis că prevederile care limitau accesul românilor la pensiile private sunt neconstituționale. Contribuabilii vor putea în continuare să dispună de banii lor, fără intervenții arbitrare ale statului asupra economiilor acumulate în ani de muncă.

Critici la adresa legii promovate de majoritatea parlamentară

„Este o confirmare a faptului…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Brândușa Brumbea, solista de heavy metal din Alba Iulia, a lansat un nou clip alături de formația FITTONIA: Ce mesaj are piesa

Publicat

brândușa brumbea, solista de heavy metal din alba iulia, a

Brândușa Brumbea, solista de heavy metal din Alba Iulia, a lansat alături de formația sa FITTONIA un nou clip. Este vorba despre ”Programat Să Ard”.

Piesa este o ”ieșire din decor” din câte se pare a formației din Cluj, iar solista din Alba Iulia a lăsat din vibe-ul caracteristic al Tatianei Shmayluk, solista formației Jinjer și a adoptat un stil foarte diferit pentru acest videoclip. 

Însă schimbarea prinde foarte bine trupei, atât pe partea de muzică, dar și pe partea…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Comisia Europeană îngheață procedura de suspendare a fondurilor pentru România. Măsurile Guvernului Bolojan, validate la Bruxelles

Publicat

comisia europeană îngheață procedura de suspendare a fondurilor pentru românia.

Comisia Europeană a decis să înghețe procedura de suspendare a fondurilor europene pentru România, confirmând că măsurile fiscale adoptate de Guvernul Bolojan au efecte reale în reducerea deficitului bugetar. Anunțul a fost făcut marți de Ministerul Finanțelor, care subliniază că evaluarea Bruxelles-ului validează strategia de consolidare bugetară începută în ultimele luni.

Într-un comunicat oficial, Ministerul Finanțelor arată că procedura de deficit excesiv (EDP)…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe