ACTUALITATE
FOTO. România bate Finlanda. Un singur jucător de la CFR Cluj. Două puncte de primul loc

România a jucat sâmbătă seara un nou meci din Liga Națiunilor la fotbal, de această dată împotriva Finlandei, pe care a învins-o cu 1-0. În acest fel, România are trei puncte în grupă, fiind tot pe ultimul loc, dar este doar la două puncte distanţă de primul loc, ocupat de Bosnia (5 puncte). În celălalt meci din grupă, Bosnia şi Muntenegru au terminat la egalitate, 1-1. Bosnia are 5 puncte, Finlanda şi Muntenegru câte 4, iar România, 3.
Față de meciul anterior, pierdut în fața Bosniei – Herțegovina cu o la 1, când a trimis în teren trei jucători de la campioana CFR Cluj, antrenorul Edi Iordănescu a folosit în primul 11 un singur jucător, pe Burcă.
România: Niță – Rațiu, Chiricheș (cpt.), Burcă, Bancu – Olaru, Marius Marin, Cicâldău – Sorescu, Pușcaș, Octavian Popescu.
Selecționer: Edi Iordănescu
Finlanda: Joronen – Uronen, O’Shaughnessy, Ivanov, Vaisanen,…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
ACTUALITATE
Cum va fi vremea la Botoșani în minivacanța de Sfânta Maria, 15–17 august: Soare frumos și temperaturi perfecte pentru orice plan

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Jandarmii botoșăneni, lecții de siguranță pentru copiii din școlile de vară ale parohiilor Pacea și Sfântul Spiridon

Citește mai mult pe Botosani24.ro

…
Citește mai mult pe Botosani24.ro