ACTUALITATE
FOTO: Situație dramatică în Apuseni. Peste 15.000 de gospodării încă nu au curent. Acțiune dificilă a echipelor de intervenție

Autoritățile din Alba au comunicat, luni seara, că mai erau circa 15.000 de locuitori fără energie electrică, în 26 de localități din Apuseni, în urma căderilor masive de zăpadă și a viscolului din ultima perioadă. Nu mai erau însă drumuri blocate.
Potrivit informațiilor transmise de Instituția Prefectului, la ora 20.00, nu mai erau raportate drumuri naționale și/sau județene cu circulație blocată. Erau în continuare avarii la rețele de alimentare cu energie electrică, fiind afectate 284 puncte de transformare cu 15.536 utilizatori nealimentați.
Citește mai mult pe Alba24.ro
ACTUALITATE
DEZASTRU: Un sfert dintre TINERII români nu au un loc de muncă. Rata șomajului a urcat la 5,6% în februarie 2025

Citește mai mult pe Botosani24.ro
ACTUALITATE
Bătaie cu sabie într-un cazinou din Botoșani: Trei bărbați trimiși în judecată pentru tentativă de omor

Citește mai mult pe Botosani24.ro