Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Șoferi vitezomani prinși de polițiștii din Olt pe DN 65. Amenzi de peste 50.000 de lei și 24 de permise reținute, în câteva ore

Publicat

În urma unei acțiuni desfășurate de polițiștii din Olt în scopul prevenirii și combaterii unor situații de risc, în doar câteva ore 24 de șoferi au rămas fără permis, după ce au fost prinși în timp ce rulau pe DN 65 Slatina-Pitești cu viteze cu mult peste limită.

Potrivit unui comunicat aL IPJ Olt, un conducător auto a fost depistat de polițiști în timp ce conducea autoturismul pe DN 65-E 574, pe porțiunea de drum Slatina-Pitești, cu o viteză de 184 de km/h, în afara localității, unde limita de viteză este de 100 km/h. Șoferul a fost sancționat contravențional și i-a fost reținut permisul de conducere.

De asemenea, alți cinci conducători auto au fost depistați, pe același drum, în timp ce conduceau autoturisme cu viteze cuprinse între 151-168 km/h.

Șoferii au fost sancționați contravențional și le-a fost reținut permisul de conducere.

Conform sursei citate, în doar șase ore au fost constatate trei infracțiuni, dintre care una la regimul circulației rutiere și au fost aplicate 163 de sancțiuni contravenționale, în valoare de 56.855 lei.

Din totalul sancțiunilor contravenționale aplicate, 163 au fost la regimul circulației rutiere, una pentru consum de alcool, 40 la viteză și 96 de altă natură.

Polițiștii rutieri au reținut 24 de permise de conducere, dintre care unul pentru consum de alcool, 21 pentru depășirea limitei de viteză și alte două pentru alte abateri.

De asemenea au fost retrase trei certificate de înmatriculare.

 

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Diana Șoșoacă la Alba Iulia de Ziua Națională, flancată de jandarmi. S-a scandat ”Georgescu președinte!”

Publicat

video: diana Șoșoacă la alba iulia de ziua națională, flancată

Diana Șoșoacă participă și ea la Ziua Națională de la Alba Iulia, acaparată deja de grupurile de suveraniști care îi susțin pe Călin Georgescu, respectiv George Simion. 

Șoșoacă a apărut mai târziu și a fost văzută în zona șanțurilor Cetății, flancată de jandarmi, la distanță de zona Catedralei Încoronării, unde s-au dus cei doi.

YouTube videoYouTube video

La vederea ei, unii dintre oamenii aflați în zonă au scandat…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Ziua Națională 1 Decembrie 2025 la Alba Iulia. Focuri de artificii tricolore în Cetatea Alba Carolina

Publicat

video: ziua națională 1 decembrie 2025 la alba iulia. focuri

Ziua Națională 1 Decembrie 2025 la Alba Iulia. Unul dintre momentele sărbătorii de la Alba Iulia a fost reprezentat de focurile de artificii de zi, în Cetatea Alba Carolina.

Au fost lansate coloane tricolore pe cer, din dreptul Catedralei Reîntregirii.

YouTube videoYouTube video

Programul sărbătorii naționale continuă, de la ora 14.00, cu parada militară, pe Bulevardul 1 Decembrie 1918.

Vezi și La mulți ani, România! MESAJE de ZIUA NAȚIONALĂ…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Emoţionant. Sute de persoane au participat la Ziua Naţională, marcată la Cluj

Publicat

1 decembrie 2.jpg






Luni, 1 decembrie, este zi de mare sărbătoare pentru clujeni şi pentru toţi românii, Ziua Naţională a României.

 Ziua Naţională i-a dus pe clujeni mai aproape unul de altul

 

Sute de clujeni, bărbaţi, femei, vârstnici şi copii s-au adunat în Piaţa Avram Iancu din Cluj-Napoca, pentru a sărbătorii împreună Ziua Naţională a României, la 107 ani de la Marea Unire din 1 decembrie 1918. Cu…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Urlete, debandadă și mulțime scăpată de sub control în Catedrala din Alba Iulia. Fanii lui Georgescu: ”Demisia Nicușor”

Publicat

video: urlete, debandadă și mulțime scăpată de sub control în

Mulțimea de fani ai pro-rusului Călin Georgescu a scăpat de sub control, când acesta a intrat în Catedrala Încoronării din Alba Iulia, în vizita sa din orașul Unirii, de 1 Decembrie, Ziua Națională a României. 

După ce și-a ținut discursul pe scena amplasată în fața Monumentului Unirii, Georgescu a pornit între Catedrala din Alba Iulia. În spatele său îl urmau sute de persoane care urlau ”Georgescu președinte”. 

În momentul în care acesta a intrat în Catedrală,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe