EVENIMENT
FOTO. Sportiva de 10 ani, Maia Metea din Cluj-Napoca, dublă campioană balcanică gimnastică ritmică

În urma Campionatului Balcanic de Gimnastică Ritmică care a avut loc în perioada 15-17 septembrie la Budva (Muntenegru), Maia Metea (10 ani), sportiva secției de Gimnastică Ritmică a CSM Cluj-Napoca a devenit vicecampioană balcanică la individual compus, categoria Children, și dublă campioană balcanică la finalele cu cerc și minge.
”De asemenea, împreună cu echipa națională a României, Maia a cucerit titlul Balcanic pe națiuni „Balkan RGI Team…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Trenul Cluj Napoca – București Nord OPRIT în câmp lângă Brașov mai multe ore. Explicațiile CFR. Întârziere de 200 de minute

Trenul Intercity de pe ruta Cluj-Napoca – București Nord s-a oprit în câmp, în apropiere de Timișul de Sus, în județul Brașov de la ora 15.30.
Potrivit reperzentanților CFR SA, totul s-a întâmplat din cauza unuyi alt tren, care are pantograful defect.
Trenul Cluj Napoca – București Nord OPRIT în câmp lângă Brașov mai multe ore. Explicațiile CFR
Potrivit reprezentanților CFR SA, trenul IC 12532 Cluj Napoca–București Nord este oprit temporar în…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Update. FOC la un tablou electric, extins la o țeavă de GAZ pe Bulevardul Muncii din Cluj-Napoca

Un tablou electric de pe un stâlp a luat foc în urmă cu puțin timp, pe Bulevardul Muncii. Flăcările sunt destul de mari și s-au extins și la o țeavă de alimentare cu gaz.
Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor cu o autospecială.
UPDATE 20.00
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Așa arată „grija” pentru oamenii în scaun cu rotile și mame cu copii în cărucior în orașul de „5 stele” Cluj-Napoca

Persoane cu handicap sau părinți cu copii în cărucioare nu au nicio șansă să circule pe trotuare, în siguranță, în multe zone ale Clujului.
Majoritatea nici măcar nu se mai revoltă. Așa că merg pe stradă, cu atenție, ca să nu fie loviți de mașini.
Așa arată „grija” pentru oamenii în scaun cu rotile și mame cu copii în cărucior în orașul de „5 stele” Cluj-Napoca
„Instantaneul e de azi (duminică, n. red.), dar așa e în fiecare zi….
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO. Vinete roșii, crescute cu succe la Stațiunea de Cercetare Horticolă a USAMV Cluj-Napoca. Le și puteți cumpăra

Un nou proiect de cercetare a fost derulat cu succes de specialiștii de la Stațiunea de Cercetare Horticolă a Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară Cluj-Napoca.
În acesată stațiune, specialiștii clujeni derulează proiecte de cercetare, privind aclimatizarea unor soiuri noi de fructe sau legume
Vinete roșii, crescute cu succe la Stațiunea de Cercetare Horticolă a USAMV Cluj-Napoca. Le și puteți cumpăra
În această vară au…
Citește mai mult pe Cluj24.ro