Connect with us

EVENIMENT

FOTO. Tentativă de fraudă prin mesaje, la Cluj. Victimele, îndemnate să voteze pentru „fiica prietenilor”. Avertismentul DNSC

Publicat

dnsc 1 e1741499740573.jpeg

O nouă metodă de fraudă online a fost semnalată în Cluj de către un cititor Cluj24. Victimele sunt îndemnate de către cunoscuți, printr-un mesaj primit pe WhatsApp, să voteze „fiica prietenilor” într-un concurs fals.

Potrivit Directoratului Național de Securitate Cibernetică (DNSC), este vorba despre o nouă variantă a atacului cunoscut sub denumirea de „vot pentru Adeline”.

De această dată, atacatorii folosesc un mesaj care solicită voturi pentru…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Alexandru Rogobete despre finanțarea Spitalului Pediatric Monobloc: „Încercăm să sprijinim această construcție importantă”

Publicat

spital monobloc33.jpg






Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a vorbit vineri la Cluj de planurile Guvernului de a susține investițiile majore în infrastructura sanitară, printre care se numără și Spitalul Pediatric Monobloc din Cluj-Napoca, proiect aflat în construcție, dar fără finanțare PNRR.

Într-o declarație pentru presa centrală, ministrul a subliniat că autoritățile încearcă să găsească soluții pentru…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Judecătorii din CSM au sesizat Inspecția Judiciară pentru verificări după scandalul din Justiție. Reacții

Publicat

ccr dezbate sesizarea Înaltei curți de casație și justiție privind

Secția pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii a anunțat, vineri, că a decis sesizarea Inspecției Judiciare pentru efectuarea de verificări în raport cu aspectele semnalate în materialul de presă difuzat de Recorder.

”Față de aspectele difuzate public în mass-media, Secția pentru judecători a Consiliului Superior al Magistraturii a decis sesizarea Inspecției Judiciare pentru efectuarea de verificări în raport cu aspectele semnalate în materialul de presă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Prins la volan cu permisul suspendat: tânăr de 19 ani din Blaj, cercetat de polițiști

Publicat

prins la volan cu permisul suspendat: tânăr de 19 ani

Un tânăr de 19 ani din Blaj este cercetat de polițiști după ce a fost prins în timp ce conducea, deși avea permisul suspendat. 

Potrivit IPJ Alba, joi, 11 decembrie, în jurul orei 20.00, polițiștii rutieri din municipiul Blaj au oprit, pentru control, pe strada Gheorghe Barițiu din municipiul Blaj, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din municipiul Blaj.

Din verificări a reieșit că acesta are dreptul de conducere suspendat.

Cercetările sunt continuate sub aspectul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

CFR Cluj – Csikszereda, duel cu miză uriașă în SuperLigă. „Feroviarii”, obligați să câștige

Publicat

cfr cluj rapid e1763920216289.jpg






CFR Cluj și Csikszereda se înfruntă vineri, de la ora 20:30, într-un meci care poate deveni un punct de cotitură pentru formația din Gruia.

După un start de sezon sub așteptări, CFR Cluj nu-și mai permite pași greșiți, iar confruntarea din această seară vine într-un moment în care presiunea crește de la etapă la etapă.

CFR Cluj, sezon complicat și distanță alarmantă față de play-off

Cu doar 20 de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe