Connect with us

EVENIMENT

FOTO: TIR răsturnat pe carosabil, în Mehedinți. Circulație blocată pe un sens, în zona accidentului

Publicat

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliției Române a anunțat, joi după-amiază, că traficul se desfășoară dirijat, pe un fir, pe DN56A Drobeta-Turnu Severin – Maglavit, în zona localității Stârmina, județul Mehedinți, după ce un autotren s-a răsturnat pe partea carosabilă și blochează sensul de mers către Drobeta-Turnu Severin.

La locul accidentului au intervenit două echipaje de pompieri din cadrul Stației Vânju Mare, cu o autospecială cu modul de descarcerare și o ambulanță SMURD.

”În urma accidentului, șoferul autotrenului, care a suferit traumatisme ușoare, a fost evaluat de echipajele medicale SMURD și SAJ, însă a refuzat transportul la spital”, au informat reprezentanții ISU Mehedinți.

Pompierii au asigurat măsurile de apărare împotriva incendiilor la autotrenul implicat în accident.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Mărturia unei vecine a cunoscutului Gheorge Chindriș, ucis sâmbătă, în Florești. „Era un om deosebit„

Publicat

crima floresti chindris.jpg






Vestea morții lui Gheorghe Chindriș, un româno-american foarte cunoscut cel puțin în zona Transilvaniei, cu funcții în Societatea Culturală Avram Iancu și Asociația Maramureșenilor din Cluj, i-a șocat pe vecinii săi.

 

Era un mom deosebit

 

O vecină povestește depre faptul că acesta era un om așezat, foarte bun, și că vestea morții sale -încă neelucidată- a șocat-o.

Din informațiile...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Încep lucrările la un nou tunel pe Autostrada A1 Sibiu-Pitești, secțiunea Boița-Cornetu. Ce spune directorul CNAIR

Publicat

video: Încep lucrările la un nou tunel pe autostrada a1

Încep lucrările la un nou tunel pe Autostrada A1 Sibiu-Pitești, secțiunea Boița-Cornetu, a anunțat sâmbătă directorul Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), Cristian Pistol. 

„Am intrat într-o nouă etapă pe cel mai dificil tronson al Autostrăzii Sibiu-Pitești. Chiar dacă suntem în plină iarnă, asocierea de constructori turci (Mapa-Cengiz) menține un ritm de lucru susținut, activând 24 de ore din 24 acolo unde frontul de lucru permite.