Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Trafic feroviar blocat la Iacobeni - Suceava, în urma coliziunii dintre două TIR-uri. Unul s-a răsturnat pe calea ferată

Publicat

Traficul feroviar este blocat, joi seara, în urma coliziunii a două autotrenuri, pe raza comunei Iacobeni, județul Suceava.

Potrivit ISU Suceava, în urma accidentului nicio persoană nu a fost rănită, însă unul dintre cele două autotrenuri s-a răsturnat pe calea ferată.

La faţa locului intervin modulul SMURD de la Detaşamentul de pompieri Vatra Dornei, cu o autospecială de stingere cu accesorii de descarcerare şi o ambulanţă SMURD.

Purtătorul cuvânt al ISU Suceava a spus că, pentru eliberarea căii ferate, în zonă urmează să fie aduse un utilaj de la Comitetul Local pentru Situaţii de Urgenţă Iacobeni şi o macara de la Secţia de Drumuri Naţionale Câmpulung Moldovenesc, iar în funcţie de dinamica misiunii se vor capacita şi alte utilaje.

În prezent, traficul rutier nu este blocat, circulându-se alternativ pe câte un sens de mers până când vor începe acţiunile de repunere pe şosea a autotrenului. AGERPRES

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO FOTO. Mii de persoane în Piața Unirii, de Revelion 2026. Concerte și spectacol de drone și lumini

Publicat

whatsapp image 2026 01 01 at 00.07.13.jpeg






Mii de persoane, printre care nulți lucrători asiatici, au asistat în noaptea de miercuri spre joi la programul de Revelion organizat în Piața Unirii din Cluj-Napoca. 

Înainte de miezul nopții, pe scenă a urcat trupa clujeană Hara, concert urmat de spectacolul de drone și lumini, pe cerul  Clujului fiind proiectat mesajul ”La mulți ani 2026”.

După show a urmat concertul trupei Score Band.

Citește mai departe

EVENIMENT

La mulți ani 2026! LIVE VIDEO: Revelion în Piața Cetății din Alba Iulia

Publicat

la mulți ani 2026! live video: revelion în piața cetății

La mulți ani 2026! LIVE VIDEO: Revelion în Piața Cetății din Alba Iulia. Municipalitatea a organizat, ca în fiecare an, un foc de artificii în noaptea de Revelion, în Cetatea Alba Carolina.

Din zona Palatului Copiilor este lansat un foc de artificii exact la ora 00:00. Ca de obicei, focul de artificii este acompaniat de o coloană sonoră.

De asemenea, cei care vor fi prezenți de Revelion în Cetate vor putea primi din partea Primăriei un calendar pe 2026.

La eveniment participă...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

LIVE VIDEO. Revelion la Cluj-Napoca. Concerte și spectacol de drone și lumini în Piața Unirii

Publicat

reve.jpg






Mii de clujeni participă miercuri noaptea la programul de Revelion pregătit de Primăria Cluj-Napoca în Piața Unirii.

Programul a debutat la ora 22:00 cu grupul vocal de pop-operă Anatholis. Formația îmbină tehnica muzicii clasice cu influențe moderne de pop și crossover, fiind apreciată pentru armoniile vocale puternice și interpretările spectaculoase.

De la 23:00, pe scenă a urcat trupa Hara, una dintre cele...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Programul autobuzului A1 spre Aeroportul Cluj, corelat cu orele de sosire ale avioanelor. Clujenii au noi propuneri pentru CTP

Publicat

bus aero e1767175426171.jpg






Compania de Transport Public (CTP) Cluj-Napoca anunță că, din 5 ianuarie 2026, mijloacele de transport ce deservesc linia de autobuz A1 vor circula după un program experimental care va fi diferit pe zile și adaptat fluxului și orelor de sosire a zborurilor pe Aeroportul International ”Avram Iancu”, care variază de la o zi la alta.

Scopul acestui demers este facilitarea unui transfer rapid, predictibil și...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe