Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Trei răniți după un accident pe DN 15 în județul Mureș. Mașina în care se aflau s-a răsturnat în afara șoselei

Publicat

accident rutier petelea mureș
sursa foto: Facebook/ Info Trafic Targu Mures

Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier produs, luni dimineață, în județul Mureș. Un autoturism poerdut de sub control s-a răsturnat în afara șoselei.

Potrivit ISU Mureș, accidentul a avut loc în jurul orei 06:00, pe DN 15, la ieșire din localitatea Petelea spre Periș.

Din primele informații, șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, iar mașina a ieșit de pe șosea și s-a răsturnat.

Echipajele de salvare ajunse la fața locului au constatat că autoturismul era răsturnat în afara părții carosabile.

Au rezutat trei victime, una de cod galben și două de cod verde, ce s-au autoevacuat.

Acestea au fost preluate de către echipajele medicale aflate la fața locului, o victimă fiind transportată la CPU Reghin, iar două victime la UPU Târgu Mureș.

Circulația rutieră a fost blocată pe un sens de mers.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Doi bărbați reținuți în Florești după ce au atacat și jefuit un tânăr în plină zi

Publicat

politia ipj 1 e1639654726616.jpg






Doi bărbați din județul Cluj au fost reținuți marți de polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Florești, la doar o zi după ce au agresat un tânăr de 33 de ani și i-au furat telefonul mobil în apropierea Parcului Poligon din Florești. Suspecții au fost depistați lângă o unitate bancară și au ajuns direct în arest.

Potrivit IPJ Cluj, incidentul a avut loc în 17 noiembrie, în jurul orei 13.00, când…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Creditul-fantomă” care îți fură identitatea. DNSC avertizează: Un nou val de fraude lovește utilizatorii din România

Publicat

583330048 1229049472588893 3788156860401721345 n.jpg






Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC) semnalează miercuri un nou val de tentative de fraudă ce lovește utilizatorii din România. Atacatorii se dau drept angajați ai unor bănci și, sub pretextul unei „cereri de credit” sau „oferte speciale”, încearcă să obțină date personale și financiare.

Specialiștii avertizează că numerele de telefon pot fi falsificate, iar presiunea psihologică…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Teste pentru iluminatul Târgului de Crăciun. Ce spune Emil Boc

Publicat

collage 3.jpg






Primarul Emil Boc a transmis miercuri seară un mesaj în direct din Piața Unirii, unde au loc probele tehnice pentru iluminatul festiv al Târgului de Crăciun.

Edilul a prezentat în premieră imaginile cu bradul, cupola, roata panoramică și modul de amplasare al căsuțelor, înainte de deschiderea oficială programată pentru vineri, 21 noiembrie.

Emil Boc: „Nu e deschiderea oficială, sunt doar probe”

În…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

O activitate zilnică de zece minute ar putea reduce riscul de demență. Ce spun experții

Publicat

muzica poate contribui la reducerea riscului de demență cu până

O anumită activitatea zilnică de zece minute ar putea ajuta la reducerea riscului de demență. Aceasta ajută la menținerea creierului „ascuțit și sănătos” până la bătrânețe.

Potrivit unui expert în îngrijirea sănătății, o anumită activitate zilnică de zece minute ar putea ajuta la reducerea riscului de demență.

El a menționat cinci activități și hobby-uri simple care ajută la menținerea minții active și care pot duce la reducerea riscului de demență….

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe