Connect with us

EVENIMENT

FOTO-VIDEO: Un autobuz cu 21 de pasageri s-a răsturnat pe DN 19, în județul Bihor. A fost activat planul ROȘU

Publicat

Un grav accident rutier a avut loc, joi la amiază, pe DN 19 în județul Bihor. Din primele date, în eveniment a fost implicat un singur autobuz în are se aflau 21 de pasageri,  s-a răsturnat. A fost activat planul roșu.

Potrivit  Inspectoratului General pentru Situații de Urgență, accident rutier s-a produs pe DN 19, între Valea lui Mihai și localitatea Curtuișeni din județul Bihor.

UPDATE 3: În accident au fost implicate 23 de persoane dintre care 12 victime în curs de evaluare. Toate victime sunt conștiente.

Planul roșu de intervenție a fost dezactivat.

UPDATE 2: La fața locului au fost mobilizate și 2 elicoptere SMURD.

UPDATE 1:  Potrivit IPJ Bihor, din primele date, 8 persoane ar avea nevoie de îngrijri medicale.

Traficul rutier nu a fost blocat.

Din primele date, în eveniment a fost implicat un singur autobuz, care s-a răsturnat.

Pentru gestionarea eficientă a evenimentului, la nivelul județului Bihor a fost activat planul roșu de intervenție.

Potrivit ISU Bihor, în autobuz  se aflau 21 de persoane.

Conform sursei citate, la fața locului au acționat două mașini de stingere, două echipaje de descarcerare, o autospecială pentru transport victime multiple și nouă ambulanțe SMURD.

Sursa foto: Bihoreanul, Info Trafic Bihor&Oradea

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

România – Bosnia-Herțegovina, 1-3: înfrângere în preliminariile Cupei Mondiale 2026, după meciul la Zenica

Publicat

românia – bosnia herțegovina, 1 3: înfrângere în preliminariile cupei mondiale 2026,

Echipa națională de fotbal a României a pierdut meciul cu Bosnia-Herțegovina, sâmbătă seara, scor 1-3. Partida s-a disputat pe Stadionul Bilino Polje – Zenica.

Partida a contat pentru Grupa H a preliminariilor Cupei Mondiale din 2026.

În minutul 17, a marcat 1-0 pentru România Daniel Bîrligea.

Pentru Bosnia au marcat Džeko în minutul 49, Bajraktarević în minutul 79 și Tabakovic în minutul 90+4.

Într-o atmosferă ostilă, marcată de scandări xenofobe la adresa…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Memoria martirilor greco-catolici, omagiată la Muzeul Etnografic al Transilvaniei din Cluj-Napoca

Publicat

expo martiri2.jpg






Muzeul Etnografic al Transilvaniei a găzduit, la finalul acestei săptămâni, vernisajul expoziției foto-documentare „Fericiții Episcopi Martiri Greco-Catolici Români”, dedicată celor șapte episcopi martiri beatificați la Blaj în 2019: Valeriu Traian Frențiu, Iuliu Hossu, Alexandru Rusu, Ioan Bălan, Ioan Suciu, Vasile Aftenie și Tit Liviu Chinezu.

Expoziția prezintă fotografii de epocă, corespondență,…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Accident mortal la Ocoliș. Un tânăr de 20 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu mașina într-o vale

Publicat

foto: accident mortal la ocoliș. un tânăr de 20 de

Un tânăr în vârstă de 20 de ani a murit în urma unui accident rutier grav petrecut sâmbătă pe DC 184G la Ocoliș. Acesta s-a răsturnat cu mașina într-o vale, la o diferență de nivel de 2,5 metri.

Potrivit IPJ Alba, sâmbătă, 15 noiembrie, polițiștii din orașul Baia de Arieș au fost sesizați, prin SNUAU 112, cu privire la faptul că, pe DC 184G, pe raza localității Ocoliș, a avut loc un eveniment rutier.

Polițiștii s-au deplasat la fața locului și au constatat că un…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO. Un tânăr de 20 de ani din Cluj a murit într-un teribil accident în Cheile Runcului. A căzut cu mașina peste 2 metri în gol

Publicat

accident 2.jpg






Un tânăr de 20 de ani din comuna Mihai Viteazu, județul Cluj, și-a pierdut viața sâmbătă, 15 noiembrie, într-un accident cumplit petrecut pe un drum comunal din județul Alba.

Tânărul a căzut cu mașina aproxumativ 2,5 metri în albia văii Ocoliș și a murit pe loc,

A pierdut controlul volanului în curbă

Potrivit IPJ Alba, polițiștii din Baia de Arieș au fost alertați prin 112 cu privire la producerea…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe