Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Un autoturism a ars ca o torță pe Autostrada A1, pe sensul de mers București-Pitești

Publicat

Un incendiu a izbucnit, vineri după-amiază, la un autoturism aflat pe Autostrada A1, pe sensul de mers București - Pitești.

Potrivit ISU Dâmbovița, pompierii au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism, pe A1, km 68, sensul de mers București-Pitești. Nu sunt anunțate victime.

Sosiți la locul incendiului pompierii au constatat că autoturismul ardea generalizat, flăcările s-au extins și la vegetația uscată din apropiere.

Pompierii au stins imediat incendiul.

Conform sursei citate, la fața locului au acționat pompierii de la Detașamentul Găști cu o autospecială de stingere cu apă și spumă.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Mitropolitul Clujului: Cine este mai important, duhovnicul sau psihologul? Studiu al Asociației Hristocentric

Publicat

whatsapp image 2025 12 18 at 20.52.45.jpeg






Asociația Hristocentric a susținut la Cluj-Napoca o prezentare despre cel mai actual studiu care se adresează specialiștilor în sănătate mintală, dar și celor curioși de a afla mai multe despre o posibilă colaborare între psihologie și duhovnicie. La eveniment a fost prezent și mitropolitul Clujului, IPS Andrei Andreicuț.

La intrarea în sală, fiecare participant a primit câte un volum din “Terapia...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Tradiții și obiceiuri de Ignat 2025: superstiții românești legate de sărbătoarea din 20 decembrie. Ce nu ar fi bine să faci

Publicat

tradiții și obiceiuri de ignat 2025: superstiții românești legate de

Tradiții și obiceiuri de Ignat 2025: Sărbătoarea Ignatului, marcată pe 20 decembrie este legată de practica tradițională de sacrificare a animalelor. Acest obicei se leagă de pomenirea vieții de jertfă a Sfântului Ignatie și reprezintă o formă de caritate și ajutor pentru cei sărmani.

În această zi mulţi români, mai ales din mediul rural, sacrifică porcul pentru masa de Crăciun.

Ignatul cade întotdeauna în plin post al Crăciunului, dar uneori obiceiurile şi...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Compania ungară MVM renunță la preluarea E.ON România: ”regretăm că Guvernul României nu susţine tranzacţia”

Publicat

compania ungară mvm renunță la preluarea e.on românia: ”regretăm că

Grupul maghiar MVM renunță la preluarea E.ON România. Aceștia precizează că tranzacția nu va mai avea loc pentru că guvernul român nu susţine preluarea.

”Acordul de achiziţie dintre Grupul MVM şi Grupul E.ON, semnat la 16 decembrie 2024, privind preluarea unei participaţii de 68% în E.ON Energie România şi a unei participaţii de 98% în E.ON Asist Complet, va înceta astăzi, prin acordul mutual al părţilor.

MVM îşi exprimă regretul că guvernul României nu susţine...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. A şasea zi de proteste la Cluj. „Justiţie, nu corupţie!”

Publicat

protest justitie vineri 2.jpeg






 Aproximativ 50 de persoane au protestat din nou, vineri seară, în faţa Curţii de Apel Cluj, împotriva abuzurilor din justiţie, în cea de a şasea zi de proteste pe această temă.

Justiţie, nu corupţie

 

Protestatarii au purtat pancarte cu mesaje precum „Toţi pentru justiţie”, „Poţi să furi în România, se rezolvă, sună Lia” şi au scandat, printre altele, „Justiţie, nu corupţie”,...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe