Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Un autoturism scăpat de sub control a ieșit de pe șosea pe Autostrada A1 în Argeș

Publicat

accident a1

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs, sâmbătă la prânz, pe Autostrada A1 în localitatea argeșeană Bascov.

Din primele informații, șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, iar mașina a ieșit de pe șosea.

La fața locului au intervenit pompierii de la Detasamentul Pitești cu o autospecială de intervenție și un echipaj cu ambulanța SMURD.

Echipajele de salvare au găsit la fața două persoane, care nu au avut nevoie de îngrijiri medicale.

Polița efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cum s-a produs accidentul.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO FOTO. Boc laudă clujenii care și-au curățat trotuarele, dar critică mașinile rămase sub zăpadă: Oare care o fi explicația?

Publicat

collage 3.jpg






Primarul Clujului, Emil Boc, le-a transmis, duminică, mulțumiri publice clujenilor care au dat dovadă de spirit civic și și-au curățat trotuarele din fața imobilelor pe care le dețin. În același timp, edilul atrage atenția asupra unui alt fenomen observat în oraș: mii de mașini, din toate cartierele, ar fi necurățate de zăpadă și nemișcate din loc.

Într-o postare publică, Emil Boc a transmis:...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Pachetul pentru școală poate conține aproape 50 de aditivi alimentari. Lista produselor și cantitatea. Avertisment InfoCons

Publicat

pachetul pentru școală poate conține aproape 50 de aditivi alimentari.

Pachetul pentru școală pregătit de părinți poate conține aproape 50 de aditivi alimentari, avertizează InfoCons. În lipsa meselor calde, sandvișurile, sucurile și produsele dulci ajung să fie consumate zilnic de elevi.

Pachețelul pentru școală format din pâine, ketchup, șuncă praga, castraveți murați, un suc cu "pai" și o mini prăjitură pot ajunge cu până la:

  • 93.9 grame de zaharuri,
  • 47 de aditivi alimentari (E-uri),
  • 10.67 grame de sare

CITEȘTE ȘI Ce ar trebui să...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

OPINIE. Marius Moldovan: ”Și mai ales bogații Clujului fac pipi în bazin?”

Publicat

jacuzzi.jpg






Ne-a dus gândul la duminică și la o serie de filme care să ne ajute să dăm un titlu unui fenomen întâlnit în Cluj-Napoca, dar suntem convinși și în multe alte locuri din țară. ”Și caii se împușcă nu-i așa ?”, ”Albii nu știu să sară”, ”Băieții nu plâng niciodată” si un scurt metraj românesc cu un excelent Holograf ,”Și băieții plâng câteodată !”. Excelente filme și alternative de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Trei poduri și două drumuri importante, pe lista de investiții a CJ Alba, în 2026

Publicat

trei poduri și două drumuri importante, pe lista de investiții

Consiliul Județean Alba va dezvolta o serie de investiții în infrastructură în acest an, arată datele transmise de instituție, la solicitarea Alba24.

Potrivit vicepreședintelui Marius Hațegan, pe lista de priorități se află trei poduri și două drumuri importante.

Podul de la Colibi, din comuna Ohaba, este este în faza de licitatie pentru execuția lucrărilor.

De asemenea, pentru podul de la intrare în comuna Gârbova de Sebeș a fost semnat contractul de proiectare.

În...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe