EVENIMENT
FOTO: Un autoturism scăpat de sub control a ieșit de pe șosea și s-a oprit în curtea unei case, pe DN 67 în Vâlcea. Cinci victime
Un accident rutier soldat cu rănirea a cinci persoane s-a produs, sâmbătă seară, pe DN 67, pe raza comunei Tomoșani din județul Vâlcea. Un autoturism cu cinci persoane a intrat în curtea unei case.
Din primele informații, șoferul unui autoturism în care se mai aflau patru persoane a pierdut controlul asupra direcției de deplasare iar mașina a ieșit de pe șosea și a intrat în curtea unei gospodării.

În urma evenimentului rutier au rezultat cinci victime, toate conștiente, acestea fiind trandportate la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Poliția efectuează cercetări pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările în care s-a produs accidentul.
EVENIMENT
Comunicat finalizare proiect ”Construirea de insule ecologice digitalizate în municipiul Sebeș”
EVENIMENT
ANALIZĂ. Leul rezistă în fața valutelor, dar Bitcoin scade sub 100.000 $ pentru prima dată după luna iunie
Leul a avut la jumătatea săptămânii o evoluție pozitivă față de principalele valute, cu excepția dolarului, în timp ce indicii ROBOR își mențin tendința de revenire către pragul de 6%.
Media euro euro a coborât de la 5,0865 la 5,0851 lei iar culoarul de tranzacționare a rămas foarte îngust, cotațiile fluctuând între 5,085 și 5,087 lei.
Lichiditatea din piața monetară este una ridicată, în…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Comunicat: Cu ochelari sau fără după vârsta de 40 de ani? Când și în ce condiții poți face o operație pentru a scăpa de ochelari
Deja de circa trei decenii, chirurgia este una dintre cele mai sigure și mai eficiente modalități pentru corectare a defectelor de vedere. Grație acestor proceduri medicale foarte avansate, milioane de pacienți din întreaga lume au avut șansa de a renunța la ochelari definitiv sau pentru mulți ani de zile, chiar și la vârste înaintate.
Totuși, nu toți pacienții sunt eligibili pentru o astfel de procedură. Pentru a afla detalii, l-am întrebat pe dr. Teodor Holhoș, un fiu al…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
O cantitate infimă de droguri și o condamnare mai veche l-au trimis pe un tânăr din Sebeș după gratii. Va executa 2 ani și 6 luni
Un tânăr în vârstă de 24 de ani a fost trimis în Penitenciarul Aiud unde va avea de executat o pedeapsă de 2 ani și 6 luni de închisoare.
Polițiștii din Alba au comunicat că în data de 4 noiembrie l-au reținut pe tânăr și depus în penitenciar pentru executarea pedepsei.
În comunicatul oficial al poliției, reprezentanții IPJ Alba au precizat că tânărul a fost condamnat pentru posesie de droguri pentru consum propriu.
În realitate, acesta a fost condamnat la…
Citește mai mult pe Alba24.ro


