Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Un autoturism scăpat de sub control a intrat într-un cap de pod, într-o localitate din Botoșani

Publicat

accident 3

Două persoane au scăpat ca prin minune după ce mașina ăn care se aflau a intrat violent într-un cap de pod. Accidentul s-a produs la intrarea în municipiul Dorohoi, județul Botoșani.

Din primele informații, șoferul unui autoturism a pierdut controlul asupra direcției de deplasare iar mașina a ieșit de pe șosea și a intrat într-un cap de pod.

accident 1

Potrivit ISU Botoșani, accidentul a avut loc vineri după-amiază, în localitatea Dealu Mare, la intrarea în municipiul Dorohoi.

accident 2

În autoturism se aflau două persoane, acestea neavând nevoie de transportul la spital.

accident 4

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Dorohoi, cu o autospecială de stingere.

Aceștia au acționat pentru înlăturarea pericolului de incendiu prin deconectarea bornelor de la autoturism.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO: Autostrada Sibiu-Pitești. Au început operațiunile de dinamitare pentru construirea tunelului Robești, segment Boița-Cornetu

Publicat

video: autostrada sibiu pitești. au început operațiunile de dinamitare pentru construirea

Autostrada Sibiu-Pitești. Au început operațiunile de dinamitare pentru construirea tunelului Robești, pe secțiunea 2 Boița-Cornetu, a anunțat șeful CNAIR, Cristian Pistol.

Aceste operațiuni se vor desfășura zilnic, până la finalizarea străpungerii zonelor cu stâncă dură de pe traseul acestui tunel în lungime de 900 m, potrivit sursei citate.

În paralel, Asocierea de constructori turci (Mapa-Cengiz) va executa și alte tipuri de lucrări la cele două galerii, 24 de ore din…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

31 octombrie: Alba Folk – „Poezie pe muzică”, ediția a II-a, la Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia

Publicat

31 octombrie: alba folk – „poezie pe muzică”, ediția a

Casa de Cultură a Studenților din Alba Iulia, cu sprijinul Ministerului Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale, organizează vineri, 31 octombrie, de la ora 18:30, evenimentul Alba Folk „Poezie pe muzică” – ediția a II-a.

Scopul evenimentului este să reunească tineri reprezentanți ai genului, artiști albaiulieni recunoscuți la nivel național și un invitat special care a făcut istorie în muzica folk.

Anul acesta, cei prezenți vor avea ocazia să îi vadă…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Străzi închise temporar în Tăuți, comuna Florești. Restricții de circulație timp de patru zile

Publicat

restrictii circulatie1.jpg






Strada Hăgău și un tronson din Stejarului vor fi închise între 28 și 31 octombrie pentru lucrări la canalizare, anunță Primăria Florești.

În perioada aminitită, în intervalul orar 9.00 – 17.00, strada Hăgău din satul Tăuți va fi închisă total circulației rutiere.

Riveranii, acces la proprietăți, în limita posibilităților

Măsura este necesară pentru executarea lucrărilor de ridicare la…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Sfârșit cald de octombrie: vremea se încălzește și mai mult. Ploi în mai multe regiuni, în noiembrie. Prognoza pe regiuni

Publicat

astenia de toamnă: simptome, cauze și sfaturi pentru a o

Sfârșit cald de octombrie: În primele două zile valorile termice diurne se vor situa în jurul normelor multianuale specifice perioadei, astfel vor fi în medie în jurul a 14 grade, urmând să crească treptat până spre medii de 22 de grade în data de 31 octombrie.

Din 1 noiembrie regimul termic diurn va scădea treptat de la o zi la alta, astfel că mediile se vor situa între 17 și 21 grade.

Până în data de 29 octombrie temperaturile nocturne vor fi treptat în scădere de la…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe