Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Un autoturism scăpat de sub control s-a izbit de un gard, într-o localitate din județul Argeș. Două victime, dintre care una încarcerată

Publicat

Un accident rutier a avut loc, marți dimineață, într-o localitate din județul Argeș. Șoferul unei mașini a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a intrat cu mașina într-un gard. Două persoane au fost rănite dintre care una încarcerată.

Potrivit ISU Argeș, pompierii din cadrul Detașamentului Pitești, au intervenit la un accident rutier, cu o autospecială de intervenție, un echipaj de terapie intensiva mobilă și un echipaj SMURD în comuna Bascov, sat Schiau.

UPDATE 1: Potrivit IPJ Argeș, din verificările preliminare efectuate de polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Argeș s-a stabilit că, un bărbat de 48 de ani, din Turnu Măgurele, județul Teleorman, care conducea un autoturism pe DN 7C, din direcția Curtea de Argeș către Pitești, într-o curbă ușoară la stânga, în împrejurări ce vor fi stabilite în urma cercetărilor, ar fi pătruns pe sensul opus de mers, a părăsit partea carosabilă și s-a izbit de un cap de pod, răsturnându-se.

În urma accidentului, atât conducătorul auto, cât și pasagerul, un bărbat de 36 de ani, din județul Alba, au fost răniți grav și transportați la spital.

În cauză, a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, iar verificările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care evenimentul s-a petrecut.

În eveniment a fost implicat un autoturism, care a intrat în gard.

La fața locului, militarii au constatat ca se aflau două victime, una fiind încarcerată.

Salvatorii au extras victima încarcerată.

De asemenea, ambele victime au fost predate echipajelor medicale.

Ulterior îngrijirilor medicale, ambele au fost transportate la spital pentru investigații medicale.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Măsuri de URGENȚĂ și interdicții dispuse în Alba: Permanență la primării și posibile restricții de circulație. Lista completă

Publicat

hotărâre a cj pentru situații de urgență alba, ca urmare

Măsuri de URGENȚĂ și interdicții dispuse în Alba: Autoritățile județene din Alba au dispus o serie de măsuri de urgență și interdicții, în contextul căderilor masive de zăpadă și al prognozei meteo nefavorabile pentru perioada următoare. Prefectul județului Alba, Nicolae Albu, a solicitat tuturor primăriilor să transmită situația problemelor din teritoriu, iar în urma centralizării acestora a fost convocată, miercuri seara, o ședință extraordinară a Comitetului...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Incendiu puternic la un atelier auto din Cluj-Napoca. Intervin trei autospeciale și echipaje SMURD

Publicat

pompieri smurd.jpg






Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Cluj-Napoca intervin, miercuri seara, pentru stingerea unui incendiu izbucnit în incinta unui atelier auto situat pe Calea Dezmirului din municipiu.

Flăcările se manifestă pe o suprafață de aproximativ 200 de metri pătrați, potrivit informațiilor preliminare transmise de ISU Cluj.

Din fericire, până la această oră nu au fost semnalate victime și nu există persoane care...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Câte zile nu ai voie să speli haine după Bobotează? Tradiții, superstiții și adevărul din spatele obiceiului

Publicat

masina spalat alba 24.jpg






Boboteaza, marcată în fiecare an pe 6 ianuarie, încheie ciclul sărbătorilor de iarnă și este una dintre cele mai puternice sărbători din calendarul ortodox.

Momentul amintește de Botezul Domnului în Iordan, iar ritualurile de sfințire a apei transformă această zi într-una cu o încărcătură profund spirituală.

Potrivit Alba24, Agheasma Mare sfințită în această zi este considerată un simbol al...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Cum pot fi identificate simptomele de hipotermie. Reguli de protecție și prim-ajutor

Publicat

programul în policlinici prelungit până la ora 20:00 și acces

Hipotermia este o stare medicală de urgență. Aceasta se produce atunci când temperatura corpului scade sub 35 de grade. Starea se instalează pe nesimțite, iar semnele pot fi înșelătoare sau ignorate. Fiecare grad care coboară înseamnă risc de infarct mai mare.

Hipotermia este periculoasă pentru că afectează creierul (persoana devine confuză și chiar își poate pierde conștiența), inima (aritmii, stop cardiac), respirația, capacitatea de autoprotecție.

Hipotermia poate fi...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe