Connect with us

EVENIMENT

FOTO: Un camion încărcat cu piatră s-a izbit de un copac pe DJ 282B, în Botoșani. Șoferul a fost rănit

Publicat

Un accident rutier a avut loc, miercuri după-amiază, pe DJ 282B, în județul Botoșani. Șoferul unui camion a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și s-a izbit cu camionul de un copac aflat pe marginea drumului. Bărbatul a fost rănit.

Potrivit ISU Botoșani, un camion încărcat cu piatră a fost găsit de pompieri în afara părții carosabile, fiind proiectat într-un copac de pe marginea Drumului Județean 282B, Flămânzi -Prăjeni.

Salvatorii din cadrul Punctului de Lucru Flămânzi au răspuns unui apel de urgență prin care se solicita sprijin întrucât conducătorul auto a fost rănit în urma producerii accidentului.

Conform sursei citate, până la sosirea forțelor de intervenție, bărbatul a ieșit singur din camion. Acesta a fost preluat de echipajul Serviciului Județean de Ambulanță și transportat la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Pompierii au asigurat măsuri de prevenire a izbucnirii unui incendiu.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Colaborare între Colegiul Militar „Mihai Viteazul” și Primăria Alba Iulia, pentru implicarea elevilor în activități extrașcolare

Publicat

colaborare între colegiul militar „mihai viteazul” și primăria alba iulia,

Colegiul Național Militar „Mihai Viteazul” a propus recent tîncheierea unui parteneriat cu Primăria Alba Iulia, în vederea implicării elevilor în activități extrașcolare organizate cu sprijinul administrației locale, în domenii precum educaţie civică, cultură, mediu, sport etc.

Un proiect de hotărâre în acest sens, privind încheierea unui protocol de colaborare între Primăria Alba Iulia și instituția de învățământ, urmează să fie aprobat în curând în Consiliul…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. 8 stații noi de monitorizare a calității aerului, amplasate în oraș. Boc: Aerul pe care îl respirăm ne privește pe toți

Publicat

statie monitorizare aer2.jpg






Opt stații noi de monitorizare a calității aerului au fost amplasate de Primăria Cluj-Napoca. Șapte sunt la școli.

În total, arată primarul Emil Boc, acum sunt 24 de unități care măsoară calitatea aerului în Cluj-Napoca.

Emil Boc: Aerul curat înseamnă sănătate pentru copii, pentru noi toți

„Aerul pe care îl respirăm ne privește pe toți. De aceea îl măsurăm zi de zi în timp real. Tocmai am…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO Grand Rally Tour la Alba Iulia: Peste 25 de supercar-uri, Ferrari, Lamborghini, BMW M, McLaren, Porsche, în Piața Cetății

Publicat

video grand rally tour la alba iulia: peste 25 de

Alba Iulia găzduiește marți seară Grand Rally Tour. Evenimentul, organizat în Piața Cetății Alba Carolina adună peste 25 de supercar-uri/ Ferrari, Lamborghini/ BMW M/McLaren/Porsche. 

Evenimentul a început de la ora 19:00, iar intrarea este liberă.

Evenimentul va contiua în alte orașe, după următorul program:

  • 20 of august – Râmnicu Vâlcea
  • 21 of august – Brașov
  • 22 of august – București
  • 23 of august – Mamaia.

Una dintre vedetele expoziției este un Ferrari…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Extinderea rețelelor de alimentare cu apă și de canalizare, în comuna Daia Română. Licitație pentru lucrări, lansată în SEAP

Publicat

extinderea rețelelor de alimentare cu apă și de canalizare, în

Rețelele de alimentare cu apă și de canalizare din comuna Daia Română urmează să fie extinse pe cinci străzi, printr-o investiție de peste 4 milioane de lei. 

Primăria Daia Română a lansat pe 18 august, în SEAP, o licitație pentru execuția lucrărilor de extindere a rețelei de alimentare cu apă și de apă uzată în comună.

Valoarea totală estimată a lucrărilor este de 4.072.791,59 de lei, fără TVA. Investiția este finanțată prin Planul Național de Redresare și…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe