EVENIMENT
FOTO: Un tânăr de 17 ani a fost rănit, după ce s-a izbit cu motocicleta de o mașină parcată, pe DN 17C Dumitra – Bistrița-Năsăud
Un tânăr de 17 ani a fost rănit, în urma unui accident rutier produs pe DN 17 C, în localitatea Dumitra din județul Bistrița-Năsăud. Accidentul s-a produs din cauza vitezei neadaptate la condițiile de drum.
Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, din primele date, un tânăr de 17 ani, din Cepari, în timp ce conducea o motocicletă pe direcția de mers spre Bistrița, nu ar fi adaptat viteza la condițiile de drum, ar fi pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat cu motocicleta în coliziune cu un autoturism parcat regulamentar pe marginea drumului.

În urma accidentului, tânărul a fost rănit. Acesta deținea permis de conducere corespunzător, (categoria A1) și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Continuă cercetările în acest caz polițiștii rutieri din Năsăud, urmând a fi stabilite cu exactitate cauza și împrejurările în care a avut loc evenimentul.
EVENIMENT
Radare de weekend în Alba. Locații în care Poliția Rutieră monitorizează circulația, în 22-23 noiembrie
Polițiștii din Alba monitorizează traficul rutier în acest weekend, în mai multe localități din județ. Șoferii sunt atenționați să respecte regulile de circulație.
Potrivit IPJ Alba, sâmbătă, 22 noiembrie 2025, polițiștii rutieri vor acționa cu sistemul de monitorizare a traficului e-SIGUR, pentru a depista posibile încălcări ale normelor de circulație pe drumurile publice, în zonele cu risc rutier din județul Alba.
Sistemul de monitorizare a traficului e-SIGUR…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
FOTO. Salvare dramatică la Tarnița. Un bărbat a căzut în lac și a fost salvat în ultima clipă
Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca, în colaborare cu Serviciul Public Județean Salvamont-Salvaspeo Cluj, au intervenit vineri pentru salvarea unui bărbat care a căzut în apă în apropierea barajului de la lacul Tarnița.

La fața locului au fost mobilizate rapid o autospecială cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și autospeciala cu barcă. De asemenea, au fost alertați scafandrii din…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Comemorare: 11 ani de la tragedia în care au murit 9 militari de la Baza 71 Aeriană Câmpia Turzii. Elicopterul lor s-a prăbușit
Vineri se împlinesc 11 ani de la tragicul accident de aviaţie anul 2014, când un elicopter militar IAR-330 PUMA s-a prăbușit pe raza localităţii Mălâncrav, judeţul Sibiu, în urma căruia au murit nouă militari, iar altul a fost grav rănit.
Elicopterul de la Baza 71 Aeriană Câmpia Turzii se afla în misiune, urmând să participe la un exerciţiu în Poligonul Cincu.
”Cinste și onoare memoriei lor! Dumnezeu…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Nobinecluj.ro: În lipsa lui Boc, străbunica trage de fiare, s-au găsit soluţii pentru trafic şi Zamfir bagă CFR în insolvenţă
Pentru a fi printre primii care citesc newsletterul de umor cu ştiri şi evenimente din Cluj, scrie adresa ta de mail în câmpul de mai jos şi apasă Subscribe pentru abonare gratuită.
Dintre subiectele săptămânii pe No bine, Cluj!
🟠 Analiză PublicRecord: în ultimii cinci ani, Emil Boc a lipsit peste 13 luni din primărie, fiind plecat în deplasări, iar asta e o mare problemă a Clujului, că din cinci ani…
Citește mai mult pe Cluj24.ro


