Connect with us

EVENIMENT

FOTO/ VIDEO: Accident în lanț cu 3 mașini implicate pe DN 17 C în Bistrița-Năsăud. O femeie și o fetiță au fost rănite

Publicat

YouTube video

Un accident în lanț s-a produs, marți seară, pe DN 17 C în localitatea Cepari din județul Bistrița-Năsăud. Trei autoturisme s-au ciocnit, iar în urma impactului o femeie și o fetiță de 10 ani au fost rănite.

Potrivit IPJ Bistrița-Năsăud, din primele date, un autoturism condus de un bărbat de 48 de ani din Bistrița în timp ce se deplasa pe direcția Dumitra către Năsăud prin localitatea Cepari, a intrat în coliziune cu un alt autoturism ce se deplasa pe aceeași direcție, condus de un tânăr de 24 de ani din Bistrița.

accident cepari 1

În același moment, un alt autoturism condus de un tânăr de 27 de ani din Năsăud, a intrat în coliziune cu vehiculul condus de șoferul de 48 de ani.

În urma impactului, două pasagere de 41 și 10 ani din autoturismul condus de bărbatul din Bistrița au fost rănite, necesitând acordarea de îngrijiri medicale la locul evenimentului.

Cei trei șoferi implicați în accident au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii rutier din cadrul Poliției orașului Năsăud, în cadrul unui dosar penal întocmit cu privire la infracțiunea de vătămare corporală din culpă, urmând să stabilească cauzele și modalitatea producerii evenimentului rutier.

Citește Romania24.ro pe Google News

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Mamele abuzate vor putea călători în străinătate cu copiii, fără acordul agresorului. Legea a fost deblocată în Parlament

Publicat

mamele abuzate vor putea călători în străinătate cu copiii, fără

Proiectul de lege care permite mamelor aflate sub protecție legală să călătorească în străinătate cu copiii fără acordul agresorului a fost deblocat în Parlament, anunță inițiatorii USR Oana Țoiu și Iulian Lorincz. Propunerea legislativă vizează mamele care dețin un ordin de protecție și care, în prezent, sunt obligate să obțină o procură semnată la notar chiar de persoana împotriva căreia instanța le-a acordat protecție.

Oana Țoiu, deputată USR și ministră de…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

A furat un coș de lucernă și 11 lei dintr-un dozator de lapte: Faptele unui bărbat din Alba Iulia, trimis în judecată

Publicat

a furat un coș de lucernă și 11 lei dintr un

Un bărbat din Alba a fost trimis în judecată pentru furt, după ce în urmă cu patru ani a furat un coș de lucernă de pe un teren, pe care apoi l-a transportat cu căruța în locuința sa din cartierul Bărăbanț. 

De asemenea va mai ajunge în fața instanței și pentru furtul a 11 lei, dintr-un tonomat de lapte. Deși faptele s-au petrecut în luna septembrie a anului 2021, o trimitere în judecată a avut loc în 25 noiembrie 2025. 

Mai exact, bărbatul va ajunge în fața…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

1 Decembrie la Cluj. Istorie, literatură și momente culturale pentru toate vârstele la Casa de Cultură a Studenților

Publicat

casa de cultura 1 scaled.jpg






Cluj-Napoca se pregătește să devină, luni, 1 decembrie 2025, epicentrul culturii românești, odată cu prima ediție a Galei Editurii Școala Ardeleană, organizată cu ocazia Zilei Naționale a României.

Evenimentul, desfășurat la Casa de Cultură a Studenților „Dumitru Fărcaș”, promite o zi întreagă de lectură, omagii editoriale, lansări de carte, recitaluri poetice, momente muzicale și proiecții de…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

26 noiembrie: Sfântul Stelian, ocrotitorul copiilor. Ce nume se sărbătoresc în această zi

Publicat

26 noiembrie: sfântul stelian, ocrotitorul copiilor. ce nume se sărbătoresc

Sfântul Stelian, cunoscut drept ocrotitorul copiilor, este prăznuit în Calendarul Ortodox pe 26 noiembrie.

Sfântul Stelian s-a născut în secolul al VI-lea, la Adrianopolis, în provincia Paflagonia din Asia Mică (pe teritoriul Turciei de astăzi), într-o familie foarte bogată.

Cunoscut drept protector al copiilor, este prezentat în tradiția creștină ca fiind sfințit încă din pântecele mamei sale și dăruit cu puritate și iubire, potrivit crestinortodox.ro.

Ajuns la…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe