Connect with us

EVENIMENT

FOTO/ VIDEO: Doi bărbați, prinși în flagrant în timp ce vindeau cannabis, în Iași. Ce au descoperit polițiștii în urma perchezițiilor

Publicat

Un bărbat de 47 de ani a fost reținut de polițiștii din Iași într-un dosar penal de trafic de droguri. Polițiștii de combatere a criminalității organizate din Iaşi, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – S.T. Iași, au ridicat peste un kilogram de cannabis, 2,4 kilograme de fragmente vegetale în care s-a evidenţiat THC şi 4,3 kilograme de fire de plante de cannabis.

Potrivit IPJ Iași, duminică, 7 februarie 2021, a fost desfășurată o acțiune de prindere în flagrant delict a doi bărbați, în timpul comercializării de către aceștia a unui kilogram de cannabis, iar, ulterior, a fost efectuată o percheziţie domiciliară.

În total, au fost ridicate peste un kilogram de cannabis, 4,3 kilograme de fire de plante de cannabis, 2,4 kilograme de fragmente vegetale cu THC şi fragmente de ţigarete cu THC, precum și alte bunuri care ar fi folosit în activitatea infracțională.

Două persoane au fost conduse la audieri, iar, față de un bărbat, de 47 de ani, cercetat pentru trafic de droguri de risc, procurorii din cadrul D.I.I.C.O.T. – S.T. Iași au dispus reținerea pentru 24 de ore.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul Direcției Operațiuni Speciale din Poliția Română, iar la activităţi au participat și polițiști ai Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Bacău și jandarmi ai I.J.J. Iaşi.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Posibile reduceri de personal în administrație, de anul viitor. Anunțul premierului Bolojan

Publicat

zile libere fără ”punte” între anul nou și bobotează. guvernul

Reduceri de personal în administrație: Premierul Ilie Bolojan a afirmat luni seară că, anul viitor, măsurile convenite pentru reducerea cheltuielilor în administrație vor implica, în anumite locuri, inclusiv reduceri ale aparatului bugetar.

Șeful Executivului a fost întrebat, într-o emisiune la Antena 3, dacă, în perioada următoare, vor exista reduceri de personal în sectorul public, transmite Agerpres.

Vezi și Ce prevede ”Ordonanța trenuleț” 2026: Guvernul a pregătit...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ministrul Educației, Daniel David, și-a dat demisia

Publicat

daniel david ministru2.jpg






Ministrul Educației, Daniel David, și-a depus demisia din Guvernul României chiar înainte de Crăciun. Demisia ar fi fost transmisă cabinetului premierului Ilie Bolojan.

Conform MediaFax, Daniel David nu ar fi fost de acord cu reducerea fondurilor și a locurilor bugetate din universități, dar nici cu adoptarea unui buget de austeritate pentru educație, în condițiile în care sistemul a fost deja afectat de tăieri...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Daniel David și-a dat demisia din funcția de ministru al Educației

Publicat

daniel david și a dat demisia din funcția de ministru al

Daniel David și-a dat demisia din funcția de ministru al Educației. El a ajuns ministru pe locurile alocale în Coaliție pentru PNL, dar a rămas independent susținut de acest partid

Rectorul Universității de Vest din Timișoara, Marilen Pirtea, este cotat cu cele mai mari șanse de a prelua portofoliul cel mai dur lovit de măsurile de austeritate aplicate deja prin Legea Bolojan, scrie Edupedu.

Daniel David nu ar fi fost de acord cu tăierile de fonduri de la universități, scrie...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ce spune Ilie Bolojan despre majorări de taxe în 2026: Măsurile trebuie dublate de disciplină bugetară

Publicat

ce spune ilie bolojan despre majorări de taxe în 2026:

Ce spune Ilie Bolojan despre majorări de taxe în 2026: Anul viitor nu vor mai crește taxele dacă Guvernul și Parlamentul păstrează măsurile stabilite la nivelul coaliției și dacă aceste măsuri sunt dublate de disciplină bugetară, a declarat, luni, premierul Ilie Bolojan. În plus a spus că măsurile convenite pentru reducerea cheltuielilor în administrație vor implica, în anumite locuri, inclusiv reduceri de personal.

El a răspuns astfel, întrebat dacă își va păstra...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe