Connect with us

EVENIMENT

FOTO, VIDEO: Grav accident pe o șosea din Slatina. Pasager încarcerat, după ce a izbit o mașină. Patru oameni la spital

Publicat

Grav accident de circulație în Slatina, județul Olt. 

Pompierii din Slatina au intervenit la intersecția străzilor Primăverii și Crișan, pentru acordarea îngrijirilor medicale victimelor unui accident rutier.

În sprijinul pompierilor au acționat și două echipaje de la Serviciul Județean de Ambulanță Olt.

În accident au fost implicate două autoturisme, în care se aflau cinci persoane.

În urma accidentului, unul dintre pasageri a rămas încarcerat.

Pompierii au scos victima încarcerată și în același timp au dat îngrijirilor medicale și asigurat măsurile de prevenire a situațiilor de urgență.

Bărbatul, în vârstă de 65 de ani, din localitatea Criva, a fost preluat de echipajul SMURD, conștient, stabil hemodinamic și respirator, cu suspiciune de fractură de claviculă. Pacientul a fost transportat la UPU Slatina.

Tot la UPU Slatina au fost transportate și cele trei persoane aflate în celălalt autoturism implicat în accident. Șoferul, în vârstă de 65 de ani, din municipiul Motru, conștient, cu traumatism cranio-cerebral, pasagera din dreapta – față, în vârstă de 64 de ani, din aceeași localitate, cu traumatism toracic și pasagera aflată pe bancheta din spate, în vârstă de 37 de ani, din București, cu fractură la membrul inferior, stâng.

Șoferul mașinii în care a fost victima încarcerată a refuzat transportul la spital.

Pompierii au acționat și pentru spălarea carosabilului de resturile rezultate în urma accidentului.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Podcast Cluj24. Ion Novăcescu critică derapajele politicienilor. Cazul deputatului Ciortea stârnește controverse

Publicat

razvan ciortea e1763564119130.jpg






Podcastul Contraste de pe Cluj24 a analizat marți evenimentele locale și naționale petrecute în ultima săptămână. Istoricul și analistul politic Ion Novăcescu a abordat subiecte sensibile legate de comportamentele controversate ale unor politicieni români, atrăgând atenția asupra necesității unui standard moral mai ridicat în viața publică.

YouTube videoYouTube video

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Doi bărbați reținuți în Florești după ce au atacat și jefuit un tânăr în plină zi

Publicat

politia ipj 1 e1639654726616.jpg






Doi bărbați din județul Cluj au fost reținuți marți de polițiștii Secției 6 Poliție Rurală Florești, la doar o zi după ce au agresat un tânăr de 33 de ani și i-au furat telefonul mobil în apropierea Parcului Poligon din Florești. Suspecții au fost depistați lângă o unitate bancară și au ajuns direct în arest.

Potrivit IPJ Cluj, incidentul a avut loc în 17 noiembrie, în jurul orei 13.00, când…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

„Creditul-fantomă” care îți fură identitatea. DNSC avertizează: Un nou val de fraude lovește utilizatorii din România

Publicat

583330048 1229049472588893 3788156860401721345 n.jpg






Directoratul Național de Securitate Cibernetică (DNSC) semnalează miercuri un nou val de tentative de fraudă ce lovește utilizatorii din România. Atacatorii se dau drept angajați ai unor bănci și, sub pretextul unei „cereri de credit” sau „oferte speciale”, încearcă să obțină date personale și financiare.

Specialiștii avertizează că numerele de telefon pot fi falsificate, iar presiunea psihologică…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Teste pentru iluminatul Târgului de Crăciun. Ce spune Emil Boc

Publicat

collage 3.jpg






Primarul Emil Boc a transmis miercuri seară un mesaj în direct din Piața Unirii, unde au loc probele tehnice pentru iluminatul festiv al Târgului de Crăciun.

Edilul a prezentat în premieră imaginile cu bradul, cupola, roata panoramică și modul de amplasare al căsuțelor, înainte de deschiderea oficială programată pentru vineri, 21 noiembrie.

Emil Boc: „Nu e deschiderea oficială, sunt doar probe”

În…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe