Connect with us

EVENIMENT

UDATE FOTO/ VIDEO: Incendiu la etajul 3 al Spitalului de Psihiatrie din Cavnic – Maramureș. Declanşat de o ţigară aruncată în aerisirea toaletei

Publicat

Un incendiu a izbucnit, luni dimineață, la etajul 3 al Spitalului de Pshiatrie din Cavnic, județul Maramureș. Peste 70 de persoane au fost evacuate din clădire.

UPDATE: „Din primele noastre constatări, unul dintre bolnavii internaţi ar fi aruncat o ţigară în aerisirea toaletei de la etajul 3 al clădirii” a spus Vladimir Petruţ.

Potrivit acestuia, două saloane din cadrul unităţii medicale au fost afectate de incendiu şi urmează să fie refăcute în cel mai scurt timp.

Un incendiu a izbucnit, luni dimineață, la etajul 3 al Spitalului de Psihiatrie din orașul Cavnic, 71 de persoane fiind evacuate din clădire.

Potrivit ISU Maramureș, focul ar fi izbucnit într-o baie de la etajul III, la coloana de țevi.

La fața locului au intervenit trei echipaje ale pompierilor militari,  dar și două echipaje ale Serviciului de Ambulanță Județean.

Au fost evacuate 71 de persoane, dintre care 27 de pacienți.

Conform sursei citate. îîncaperile au fost aerisite, iar bolnavii vor fi introdusi din nou in saloane.

Nu s-au înregistrat victime.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

VIDEO. Posibilă grevă în sistemul bugetar, cu întreruperea activității. Nou protest la Casa de Pensii, ITM, AJOFM și AJPIS Cluj

Publicat

whatsapp image 2025 07 04 at 10.09.05 scaled.jpeg

Un grup de angajați de la instituțiile din Cluj aflate în subordinea Ministerului Muncii –  Casa de Pensii, ITM, AJOFM și AJPIS, au ieșit și vineri în curtea instituției într-un protest spontan cauzat de intenția Guvernului de a reduce sporurile bugetarilor. Sindicaliștii iau în calcul o grevă în sistemul bugetar.

Angajații au avut pancarte cu mesaje precum ”Ne cerem drepturile pentru munca depusă”, ”Dorim respect și asumarea promisiunilor”.

”Am ieșit…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Ceartă între doi căutători de aur care au vrut să intre în galeriile din Roșia Montană. Unul dintre ei a fost amenințat și bătut

Publicat

ceartă între doi căutători de aur care au vrut să

Doi căutători de aur care voiau să prospecteze galeriile din Roșia Montană au devenit părți într-un dosar penal pentru loviri sau alte violențe. Mai exact, unul dintre ei inculpat, iar altul victimă. 

Recent, judecătorii din Câmpeni au trecut dosarul de stadiul de măsuri și excepții de cameră preliminară. Deși pare un dosar banal, în ea apar detalii surprinzătoare. Cei doi voiau să ajungă în galeriile din Roșia Montană pentru a căuta pepite, însă a izbucnit o…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

A patra zi de proteste la ANAF Cluj. Angajată: Cumpărăm din banii noștri birotică. Vom ajunge să aducem și hârtie de acasă

Publicat

whatsapp image 2025 07 04 at 10.01.25 scaled.jpeg

Protestele angajaților de la Administrația Finanțelor Publice Cluj-Napoca au continuat vineri dimineață, în curtea instituției, pentru a patra zi consecutiv.

Zeci de funcționari au ieșit, vineri, în curtea instituției, nemulțumiți de tăierea sporului de condiții vătămătoare și de perspectiva unor eventuale disponibilizări. Reducerea acestui spor înseamnă, potrivit angajaților, o scădere a veniturilor lunare cu aproximativ 10%.

„Toată birotica noi…

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

Meteorologii au prelungit avertizările de caniculă. Județul Alba, sub Cod Portocaliu până sâmbătă și Cod Galben până duminică

Publicat

eclipsa parțială de soare. când, unde și cum va putea

Meteorologii au prelungit avertizările Cod galben și Cod portocaliu de caniculă până duminică dimineața.

Astfel, județul Alba se află sub Cod portocaliu până sâmbătă dimineața și sub Cod galben până duminică dimineața. 

Avertizare Cod galben – caniculă și disconfort termic ridicat

  • Interval de valabilitate: 4 iulie, ora 10:00 – 5 iulie, ora 10:00

Vineri, canicula și disconfortul termic ridicat se vor extinde în toate regiunile.

În Moldova, Dobrogea,…

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe