EVENIMENT
FOTO-VIDEO: Incendiu puternic în Dolj. O hală cu mase plastice, cuprinsă de flăcări
Un incendiu violent a izbucnit, joi după-amiază la o hală aflată la ieșirea din municipiul Craiova, județul Dolj.
Potrivit ISU Dolj, pompierii au intervenit cu trei autospeciale de lucru cu apă și spumă pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o hala din apropierea drumului E 70.
Din primele informații în hală se află mase plastice și cauciucuri.

Nu au fost anunțate victime.
Potrivit IPJ Dolj, incendiu se manifestă în aceste momente la ieșirea din municipiul Craiova spre orașul Filiași, la o hală de mase plastice.
Întrucât fumul dens a acoperit carosabilul, DN 6- E 79, conducătorii auto care tranzitează zona sunt rugați să reducă viteza de deplasare și să circule cu atenție.

Polițiștii rutieri sunt în zona incendiului pentru prevenirea evenimentelor rutiere.

Stire in actualizare
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
Polițiști și jandarmi, amenințați cu bătaie la Spitalul de Psihiatrie din Cluj. Agresorul, arestat preventiv
Un bărbat din Dej a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce a amenințat cu violența doi polițiști și doi jandarmi aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu.
Incidentul s-a produs în data 30 noiembrie 2025, între orele 10:29 și 10:37, când individul i-a pus în pericol și le-a provocat o stare de teamă celor patru angajați ai forțelor de ordine.
IPJ Cluj a declarat pentru Cluj24 că…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
Se deschide Târgul de Crăciun de la Palatul Principilor în Alba Iulia. Concerte, colinde, brad, căsuțe cu bunătăți. Program
Vineri, 5 decembrie, se deschide Târgul de Crăciun de la Palatul Principilor în Alba Iulia. Căsuțele cu bunătăți sunt pregătite, bradul este împodobit, Moș Crăciun și-a anunțat sosirea, la ora 18.00, transmit organizatorii.
Pe scena special amenajată în cadrul târgului, de la ora 19.00, urcă GINO, cu un super concert de colinde: „Acum, în prag de sărbători!”.
Târgul de Crăciun de la Palatul Principilor în Alba Iulia. Program
Colindăm cu inima, pentru Alba Iulia…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Câinele-salvator Yukanna a intrat la pensie. A participat la zeci de misiuni alături de Tiberiu Krizbai, de la Salvamont Alba
Câinele-salvator Yukanna a intrat la pensie, la vârsta de 11 ani, după numeroase misiuni alături de Tiberiu Krizbai de la Salvamont Alba. Activitatea sa a fost apreciată și recunoscută, fiind un membru important al echipei de salvatori.
Câțelușa Yukanna, rasa Golden Retriever, este unul dintre cei mai buni câini-salvatori din România și primul din județul Alba. Este atestată pentru căutare-salvare în mediul urban și în cazuri de avalanșă. Alături de Tiberiu Kruizbai, a…
Citește mai mult pe Alba24.ro
EVENIMENT
Modernizare și siguranță pe strada Piezișă. Consilierii cer camere video, patrule de poliție și reguli clare
Strada Piezișă, cunoscută drept un punct de referință pentru viața universitară a orașului, se confruntă cu probleme legate de violență, consum de droguri și lipsa controlului adecvat.
În cadrul ultimei ședințe a Consiliului Local, consiliera Adriana Cristian a atras atenția asupra acestor aspecte și a prezentat propunerile tinerilor pentru soluționarea lor.
Razii cu efect temporar și sugestii ale…
Citește mai mult pe Cluj24.ro



