EVENIMENT
FOTO-VIDEO: Mașini parcate pe o stradă din Botoșani, cuprinse de flăcări. Au ars complet 2 autoutilitare
Un incendiu a izbucnit, luni dimineață, la o autoutilitară parcată pe o stradă din municipiul Botoșani. Flăcările au distrus complet două autoutilitare și parțial o a treia, existând pericol de propagare și la alte autotutisme parcate în zonă.
Potrivit ISU Botoșani, două autoutilitare au fost distruse complet, iar a treia parțial, în urma unui incendiu izbucnit luni dimineață, într-o parcare de pe strada Pacea din municipiul Botoșani.
UPDATE: Cauza probabilă de producere a incendiului a fost un scurtcircuit.
Angajatul unei firme din apropiere a observat flăcările și a sunat după ajutor.
La fața locului s-au deplasat, în cel mai scurt timp, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Botoșani, cu două autospeciale cu apă și spumă.
La sosirea forțelor de intervenție, două autoutilitare ardeau complet, iar a treilea parțial, existând pericolul de propagare a flăcărilor la alte două autoturisme parcate în zonă.
Flăcările depășeau patru metri. Incendiul a fost stins în limitele găsite de pompieri.
”În acest moment se intervine pentru înlăturarea efectelor. Cauza probabilă a incendiului este în curs de stabilire”, au precizat reprezentanții ISU Botoșani.
Citește Romania24.ro pe Google News
EVENIMENT
UNTOLD își mărește echipa și caută minți creative. Edy Chereji: Dăm astfel șansa celor care admiră festivalul

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din lume, lansează o invitație unică pentru toți cei care își doresc să trăiască experiența din culisele evenimentului.
Organizatorii caută oameni pasionați de muzică, creativi și dedicați, gata să contribuie la magia care a transformat UNTOLD într-un fenomen global.
Edy Chereji: „Căutăm oameni excepționali, pasionați de muzică”
Cei…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Ce a făcut înainte de a muri libercugetătorul Ion Iliescu. Dezvăluirea mitropolitului Clujului, IPS Andrei

Fostul președinte al României, Ion Iliescu, s-a spovedit înainte de a trece la cele veșnice deși era libercugetător. Acesta a murit în 4 august la vârsta de 95 de ani.
Mitropolitul Clujului, IPS Andrei Andreicuț, a declarat în podcastul ”Contraste” de pe Cluj24: ”Libercugetării nu își pun problema religioasă, dar acum, după câte am auzit eu, înainte de a muri, s-a spovedit (Ion Iliescu – n.a.). Păi…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
VIDEO. Incident pe Calea Moților. Un șofer a rupt un semafor și a plecat de la locul incidentului

Un incident rutier a avut loc luni pe Calea Moților, unde un șofer a rupt un semafor și a părăsit locul faptei fără să acorde atenție situației.
Potrivit unui cititor revoltat care a semnalat cazul redacției Cluj24, evenimentul s-a petrecut în zona numărul 151, unde șoferul a lovit un semafor, provocându-i îndoirea.
Martorul a mai precizat că în apropiere există numeroase camere de supraveghere amplasate…
Citește mai mult pe Cluj24.ro
EVENIMENT
FOTO. Toți ochii pe Casa Albă. Întâlnire Trump – Zelensky în Biroul Oval. Președintele Ucrainei, susținut de lideri europeni

Președintele Ucrainei, Volodimir Zelensky, a fost primit, luni, la Casa Albă, de președintele SUA, Donald Trump, întâlnirea având loc în Biroul Oval, scopul fiind găsirea unor soluții de pace, astfel încât să se pună capăt războiului din Ucraina declanșat de Rusia în urnă cu 3 ani.
Președinții SUA și ai Ucrainei au răspuns întrebărilor jurnaliștilor. La început, Volodimir Zelenski le-a mulțumit…
Citește mai mult pe Cluj24.ro