Connect with us

EVENIMENT

UPDATE: FOTO/ VIDEO: Patru persoane implicate într-un accident rutier pe autostrada A3. Vinovat, un șofer de 72 de ani

Publicat

Patru persoane au fost implicate într-un accident rutier produs vineri, în apropierea localității Gilău, la ieșirea de pe autostrada A3, înspre Cluj-Napoca.

UPDATE: Potrivit IPJ Cluj, un conducător auto de 72 de ani, din Mediaș, care se deplasa în direcția Huedin, a întors neregulamentar de pe acostament, moment în care autoturismul a intrat în coliziune cu un autovehicul condus regulamentar, din direcția Cluj spre Huedin, de un tânăr de 20 de ani.

În urma coliziunii, un tânăr de 16 ani, pasageri în autoturismul care circula regulamentar, a fost rănit ușor, din primele informații.

accident

Pompierii ajunși la locul accidentului au găsit două autoturisme avariate și ocupanții ieșiți din mașini.

accident

Echipajul SMURD a consultat o femeie, în vârstă de aproximativ  70 de ani și doi bărbați, în vârstă de 73 și 21 de ani, dar și un tânăr de 16 ani, care a fost transportat la spital cu afecțiuni ușoare.

Potrivit sursei citate, pompierii au asigurat măsuri de prevenire a incendiilor, având în vedere scurgerile de hidrocarburi, au sprijinit acordarea primului ajutor calificat și au asigurat măsuri specifice pentru siguranța salvatorilor și a persoanelor implicate în accident.

Comentează

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *





Urmăriți Romania24.ro și pe Google News



Dacă ți-a plăcut articolul:


EVENIMENT

Tarife reduse de roaming între țările UE și Republica Moldova din 2026. Apeluri, mesaje și internet fără costuri suplimentare

Publicat

tarife reduse de roaming între țările ue și republica moldova

Din 1 ianuarie 2026, utilizatorii de servicii mobile beneficiază de tarife mai mici de roaming între țări UE, Republica Moldova și Ucraina.

Valoarea maximă a suprataxei pentru serviciile de date în roaming în SEE a fost redusă. Republica Moldova și Ucraina sunt incluse în sistemul de tarifare „Roaming ca acasă”.

Roaming ca acasă în Republica Moldova și Ucraina

Republica Moldova și Ucraina s-au alăturat sistemului de tarifare „Roaming ca acasă” al Uniunii Europene...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO: Primăria Blaj deszăpezește parcarea Sălii Polivalente, înaintea meciului dintre Volei Alba Blaj și CSO Voluntari

Publicat

video: primăria blaj deszăpezește parcarea sălii polivalente, înaintea meciului dintre

Primăria Blaj deszăpezește parcarea Sălii Polivalente, unde duminică va avea loc meciul dintre Volei Alba Blaj și CSO Voluntari. 

”Suntem focusați, cu toate utilajele, cu firmele care ne ajută să deszăpezim, sper ca astăzi, până după masă, să reușim să realizăm și această lucrare” a precizat primarul Gheorghe Rotar.

El a spus că lucrările de deszăpezire vor continua și în oraș.

”Oricum Blajul este funcțional, din toate punctele de vedere. A fost o...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

FOTO: Alpinistul hunedorean Adrian Ahrițculesei a reușit să ajungă la Polul Sud. Premieră românească și performanță uriașă

Publicat

foto: alpinistul hunedorean adrian ahrițculesei a reușit să ajungă la

Alpinistul hunedorean Adrian Ahrițculesei a reușit să ajungă, pe 9 ianuarie, la Polul Sud, fapt care îi permite să bifeze o performanță unică pentru un român în Antarctica, în condițiile în care pe 6 ianuarie a cucerit cel mai înalt vârf de pe continent - Mount Vinson (4.892 metri), iar pe 17 ianuarie 2023 cel mai înalt vulcan de acolo - Mount Sidley (4.285 metri), a anunțat sâmbătă managerul sportivului, Ștefan Adrian Jurca.

”Adrian Ahrițculesei a prins o oportunitate de...

Citește mai mult pe Alba24.ro

Citește mai departe

EVENIMENT

VIDEO. Cu lopata în mână, Emil Boc le-a dat lecții asiaticilor care deszăpezesc Clujul. I-a servit cu ceai

Publicat

collage 2.jpg






La temperaturi de minus 9 grade Celsius, angajați asiatici au deszăpezit vineri străzile din Cluj-Napoca. În Piața Unirii, aceștia au fost întâmpinați de primarul municipiului, Emil Boc, care i-a servit cu ceai fierbinte, iar apoi a pus și el mâna pe o lopată „adevărată”, implicându-se direct în curățarea trotuarelor.

În dimineața zilei de vineri, 9 ianuarie, Cluj-Napoca s-a confruntat cu un val de...

Citește mai mult pe Cluj24.ro

Citește mai departe